הקץ לבאלגן במדף ספרי הילדים- תומך ספרים בהכנה עצמית

מדפי ספרי הילדים אצלנו דינאמיים לגמרי, צומחים עם הילדים. אחת לכמה חודשים אנחנו עוברים על כל הספרים ומחליטים יחד מה נשאר ומה יוצא, ופלא פלאים, תמיד המדפים הללו הם נשארים מפוצצים. לפחות פעם אחת ביום הילדים ניגשים לבחור ספרים, ובדיוק כפי שבמדפי הבגדים משיכה של בגד מתוך הערמה גורמת להתמוטטות רבתי (תזכירו לי באיזה גיל הם לומדים את המיומנות הזו של להוציא חולצה מאמצע הערמה בלי למוטט את כל מה שמעל…?), כך גם במדפי הספרים- ספר אחד נשלף ובעקבותיו כל היתר קורסים.במסגרת השיפוץ שעשינו בבית יצא לי לשוטט בחנויות של חומרי בניה, לגעת בשקי מלט, גבס, צבע לעץ ולמתכת, מברשות, בירזולים למינהם, ולפנטז מה לעשות איתם. כשהפועלים סיימו את מלאכתם וסופסוף פורקו הפיגומים והחצר נוקתה, תפס אותי גל של התלהבות, צורך פנימי להשקיע בכלמיני פריטים קטנים, פינות בחצר ובבית, לתת את הטאצ’ שלי, כפי שהפכתי את מגירת הדפוס הישנה לשכונת סקולנטים.
יש כזה דבר קינון בלי שבאים צאצאים חדשים? שואלת כי תכל’ס הקן שלנו די מלא. כנראה כנראה שגם משפחה און גוינג זקוקה מפעם לפעם לחידוש הקן. פתחתי רשימת DIY ארוכה ומדלקיה ובה מידות, חומרים שיש לקנות וכוונות לביצוע. מרבית הפרויקטים הסתיימו, אחרים עוד יבוצעו, ואני מבטיחה לעשות מאמץ לספר לכם על הישומים, כאן בבלוג אהובי.
אם נחזור רגע לחנות חומרי הבניין, בעודי משוטטת שם, ממתינה שיעמיסו לי בבגאג’ מֶדה מתפלסת ושני גלונים של צבע לדֶק, נפלו עיני על משטח של לבנים פשוטות, אבני מדרכה, מה שנקרא אבן משתלבת. בו ברגע נדלקה נורית וצלצל פעמון.אז, הכירו את טליה! טלית הפלאים, שומרת הספרים שלנו. היא נראית קטנה ועדינה, אבל היא כל כך חזקה שכשהיא בסביבה אף ספר לא יפול על צידו! איך בוראים מתוקה שכזו? מיד אסביר.

ובכן, מה שתצטרכו להכנת תומך ספרים מקסים
♥ אבן משתלבת- מחירה 7 שקלים בחנות חומרי בנין (אני רכשתי ב”לב השרון”, אזור התעשיה כפר סבא)

“סתם” לבנה

♥ יצור, או דמות גולמית של בעל חיים- יש חיות פלסטיק ממש פשוטות שמשמשות משחק לקטנטנים, הן מאוד זולות ונמכרות בד”כ בשקיות מיקס של אריות, נמרים, ג’ירפות וזברות… אני התאהבתי במוצר מקסים שראיתי בחנות אקוורל שבצומת רעננה- ליין של חיות מעיסת נייר. האמת שהיו כמה מתוקות והיה קשה לבחור. בעצת שני היועצים אימצנו את טליה, סוס יפהפה אחד וחד קרן שהילדים עשו להם DIY עצמאי.

מאיזו זווית שהיבטתי עליה היא נראתה לי מלאת פוטנציאל. פשוט בובה.

♥ ספריי צבע שישמש כבסיס. ישנם כמה סוגים בשוק. אלה צבעים רב תכליתיים ומתאימים למשטחים שונים. מחירם צפוי להיות בין 9 שקלים ל 17.5. בחרו צבע שיתאים לדמות. גם זב או כסף לגמרי רלוונטים! אני בחרתי בפשוט לבן.
♥ בלינגים לעיניים וקישוטים אחרים שמתאימים לדמות שבחרתם.
♥ אקדח דבק חם, דבק ג’ל להדבקת העיניים (ממליצה על דבק הסקוץ’ של חברת 3M).
♥ עפ”י צורך- צבע אקריל להדגשת פרטים (התלבטתי אם ליצור לטליה אוזן שחורה אך החלטתי להשאירה צחורה).

3 שלבי הכנה, ושני הבלתי קשורים הללו יהפכו להיות ישות מהממת אחת.

♥ מדביקים את הדמות ללבנה בדבק חם.
♥ מרססים את הלבנה והאבן בספריי.
♥ מקשטים.

טליה כל כך מושלמת שהחלטתי לקשט אותה ממש בעדינות. התלבטנו בין תליון חמסה לתליון מוצץ, בסוף הילדים הכינו לה מחרוזת עדינה מחרוזים דמויי פנינה.

הפרח שמדדנו לה ישב פשוט מושלם, אז היא קיבלה אותו באהבה.

טליה עשתה עבודה מעולה גם בשמירה על אוסף ספרי האסטריקסים הגבוהים וגם עם ספרי המרים הנמוכים. וגם כשהשורה ממש ארוכה ועמוסה, האחזקה של טליה מעולה ויציבה!

מזל שקניתי עוד שתי לבנים, בקרוב מדף ספרי הילדים יהפוך להיות דיר קטן.
מה דעתכם, מה יותר עדיף?

מדף הספרים, לפני ואחרי

כרגיל, נהנית לשתף אתכם בתהליכי ההשראה והיצירה ואני מקווה שאני מצליחה לדגדג את אותו מקום חי ונושם בתוככם שרוצה / צריך / חייב ליצור. ברור שאהיה מאושרת לתגובות שלכם ושיתוף בתוצרים שלכם.
ואם אתם רוצים להמשיך להתעדכן ביצירות כפיי ומוחי חסר המנוחה, שמרו על קשר, כאן ובדף הפייסבוק של הבלוג,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *