כיצד שדרגתי פינות בבית בשילוב צמחי הסקולנטים

לפני זמן קצר סיפרתי לכם על אהבתי הגדולה לצמחי הסקולנטים וכיצד שילבתי אותם בזעיר ענפין במגירת דפוס ישנה. בנתיים אהבתי לצמחים הנהדרים האלה רק הולכת לגדלה. גיליתי שיש לא מעט משוגעים לדבר כמוני בעולם, מוקסמים מסקולנטים. כיוון שמגוון הסקולנטים אדיר, ויש כל כך הרבה טיפוסים משגעים, יש משהו ממכר באיסוף הסוגים והטיפוח שלהם. חקרתי לוחות פינטרסט נפלאים המתמקדים בסקולנטים, וחלקם אף תייקתי בלוח הסקולנטים שלי, ההולך וגדל ונעשה מרהיב בפני עצמו. כעת כשיש לי תמונות משלי, יהיה ממש משמח לצרף אותן לאלבום הצמחי הוירטואלי והבינלאומי 🙂

גיליתי שצמחי הסקולנטים פשוט נהדרים כשמשלבים אותם בבית ובסביבתו. יש להם מגוון אדיר ויפיפה והם פרקטים מאין כמוהם. הם צריכים כל כך מעט, מה שהופך אותם למועמדים מועדפים ליצירת פינות חמד בבית.
כיוון שאני בנאדם שיותר יוצר ממדבר 🙂 מיד אראה לכם כמה דוגמאות כיצד שילבתי את הסוקולנטים בביתנו, וכמה שמח וירוק הם מוסיפים.

מקבץ של עציצי סקולנט בתוך מגירה ישנה כמרכז שולחן
עיצוב המתאים לשולחן מרפסת, שולחן במקום מואר, ונהדר כמרכז שולחן בארועים.
רכשתי מגירה ישנה בחנות מקומית חדשה בשם הבית של סבתא. זו חנות מלאה בפריטים מפעם, חלק כאילו ישנים, חלק באמת ישנים ומשופצים. מה שהכי ריתק אותי הוא ערמות החפצים בחצר האחורית של החנות, אותם אפשר לרכוש כדי לשפץ. תפור עלי. אז מצאתי את המגירה הפשוטה הזו שעלתה 50 ש”ח.
כך היא נראתה-

מגירת העץ לפני

פשוט סתם מגירה. אפשר לומר שבחרתי בה בגלל החור. התאהבתי בו בשניה שראיתי אותו. את החור. עכשיו הוא לא סתם חור. הוא חור שחור.

שדרוג המגירה מאוד פשוט ומאוד מתגמל. שתי שכבות של צבע, שיוף, וקיבלתי קונטיינר עציצי מרפסת שאני פשוט מאוהבת בו.

כך משפצים מגירה ישנה-
– מוצאים מגירה ישנה ומתאימה מבחינת המידות. מנקים היטב ומשייפים במידת הצורך.
– צובעים באקריל או בצבע עץ כהה בכל מקום שתרצו שהכהה יחשף מבעד לשכבה העליונה. כתמי הצבע הכהה יצרו מראה מיושן ומשופשף ויתרמו להבלטת הצבע העליון. בחרתי לצבוע באקריל חום כהה את כל הפינות, הזווויות, המדרגות ואת החור.
– בעזרת נר (כזה לבן של שבת זה יופי) משפשפים ומורחים שעווה בכל המקומות שצבענו בצבע הכהה. מנקים בעדינות את פירורי הנר בעזרת מברשת או מטלית.
– צובעים בצבע העליון. בחרתי באקריל שערבבתי בעצמי מהצבעים לבן, שחור, כחול וירוק. הקפדתי לא לערבב עד הסוף בכדי לקבל צבע לא לגמרי אחיד (לשם העניין).
– לאחר יבוש מלא משייפים בנייר שיוף עדין את המקומות שבהם רצינו שיראה הצבע הכהה. בזכות שעוות הנר, שתי שכבות הצבע, התחתונה הכהה והעליונה הבהירה ניתנות להפרדה זו מזו. במהלך השיוף רק העליונה יורדת והתחתונה נחשפת מתחתיה.
הדרכה מצולמת לצביעה מיושנת בשיטת הנר תמצאו כאן.
– שותלים סקולנטים מסוגים שונים בעציצי חרס. מחפים בחלוקי נחל זעירים.

לא ברור איך משהו קטן כזה יכול לעשות לי כל כך הרבה שמח, אבל כזו אני.

 ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

כוסיות להשרשת סקולנטים
חלק מצמחי הסקונט אוהבים מצע יבש, ואת אלה משרישים באדמת תערובת יבשה למדי. אחרים מגיבים נהדר למים. את אלה סינג’רתי לשדרוג פינות בבית. סוג של סמביוזה. הם ישרישו, אני אהנה מהמראה.

פינת השרשה על סף החלון

הכוסיות הנפלאות נרכשו בחנות כלי בית ביפו במחיר 4 שקלים האחת. איזו טעות שלא קניתי יותר. הן פשוט נהדרות! חלקן עומדות על סף החלון ואחרות מרוכזות במקבץ על משטח עץ שצבעתי.

השרשה על מגש עץ בצביעה עצמית

כך נראה משטח העץ קודם-

סתם מגש עץ, שכנראה מיועד להיות תחתית לסירים חמים. קניתי אותו בחנות כלים פשוטה לבית, ב 15 ש”ח.
שדרוג של משטח עץ פשוט אם לא לומר פושטי
ממש באותה השיטה שהסברתי למעלה, הפעם השתמשתי בצבע שמנת לעץ. ויתרתי על שכבת הצבע הכהה למטה כיוון שהצבע המקורי של העץ היה מספיק יפה בעיני. שפשוף בנר, ניקוי פרורי השעווה, צביעה, שיוף.

 

היה חסר לי איזה טאצ’, אז חיפשתי לי ברשת איזו מנדלה חמודה והעברתי אותה לעץ. נכון שמשדרג?

שדרוג משטח עץ באמצעות טכניקה של העברת תמונה לעץ

המנדלה היא רקע מושלם לסקולנטים, והסקולנטים אובייקט מושלם על רקע המנדלה. יש לנו מאצ’ינג.

איך מעבירים תמונה לעץ?
מה שתצטרכו זו תמונה יפה מהרשת, אותה תדפיסו במדפסת רגילה לגמרי וחומר שנקרא ג’ל מדיום. הציצו בהסבר המצוין של מקופלת (אחת הבלוגריות השנונות והאהובות עלי) ובסרטון ההדגמה המצוין של דנה ישראלי. והכל יהיה ברור. אחרי שתתנסו בזה פעם אחת תרצו להעתיק את כל העולם למשטחי עץ משמימים. זה פשוט כל כך קל וכל כך שווה.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

בקבוקי זכוכית שקופים להשרשת סקולנטים
את אותם סקולנטים שמגיבים טוב למים שתלתי בבקבוקי זכוכית, לצווארם קשרתי חוט שפגט פשוט. הנחתי את הבקבוקים על שידה שמצאתי ברחוב והייתה פעם שחורה וכעורה, שיפצתי וכעת היא לבנה ויפה. קיבלתי עוד פינה מקסימה.

השרשה בבקבוקי זכוכית

מראה השורשים ההולכים ומתפתחים, מתפצלים ומתחזקים בתוך המים מקסים בעיני.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

באותה שיטת צביעה ממש יצרתי את התחתיות הנהדרות האלה. מעמדים לעציצי סקולנטים או סתם לנס קפה.

תחתיות עציצים שהיו במקור גלגלי שקופיות של סרטי מיקי מאוס וחברים

זה התחיל מגלגלי השקופיות האלה שפעם היו רואים בהן תמונות מסרטי דיסני במין מכשיר אדום שעושה קליק קליק ומעביר תמונות. יענו סרט. אולי אפשר למצוא כאלה בשוק הפשפשים. אני מצאתי אותם אצל חמותי, בלי המכשיר. הוא לא שרד, אבל הגלגלים, מדהימים שכאלה, החזיקו מעולה מאז אותה רכישה גורלית שבוצעה ע”י משפחת החמות בשנת 76′ בארצות הברית. עצרתי אותם שניה לפני שהגיעו אל הפח. לא חרם?

אז בחנות חומרי יצירה רכשתי עבור גלגלי השקופיות תחתיות עיגולי עץ פשוטים (2.5 ש”ח האחת). צבעתי בשיטת הנר, שכבה כהה ועליה בהירה. שייפתי את זוויות משטח העץ בכדי לקבל את המראה המשופשף והמיושן. ריססתי בדבק בספריי, הצמדתי את גלגלי השקופיות והנחתי ליבוש תחת משקולות שמצאתי בגינה.

אחרי היבוש מרחתי על החלק העליון של התחתיות דבק מוד פודג’. זהו דבק שקוף שיוצר שכבה שקופה, עמידה וחזקה מעל האובייקט. ניתן לקנות אותו בכל חנויות היצירה שמכבדת את עצמה. כתבה על מוד פודג’ תמצאו כאן.
עכשיו יש לי עוד אחלה מרכז שולחן ואני סופר מרוצה.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

קוראים לזה לקלוט ת’פוטנציאל. שימו לב לחפצים, ארגזים, כלים ורהיטים בעלי צורה מעניינת. האוטו הזה למשל שניה לפני שיצא לחכות למנוף של העיריה שלוקח את ערמת הגזם בכל יום ד’, קיבל חנינה מפתיעה. פתאום ראיתי את הפונציאל.

הוא נצבע והפך להיות מדף עציצים על גלגלים.

משאית עץ ישנה שצבעתי והפכה להיות קונטיינר משגע לעציצי הסקולנט

כלי קרמיקה ישן שחמי כייר ועשה עליו משחקים בצבע לקרמיקה, וגנזתי לצרכי באנוכיות אין קץ, היה מאושר לקלוט לתוכו עציץ עם מושבת הוורטיות קטנה.

הוורטיות בכלי חרס

סיר האמייל האדום שרכשתי לפני כשנתיים בשעת בוקר מוקדמת בשוק הפשפשים בחיפה זכה לסקולנט מסוג משתלשל. כל כך מחכה שיתארך ויגלוש.

מקווה שקיבלתם הצצה למגוון של אפשרויות לשדרוגים קטנים במעט השקעה ועלות אך, בהחזר מלא בריבוע. בזכות הסקולנטים המדהימים וקצת דמיון.
לחובבי הסקולנטים כמוני, ממליצה להצטרף לשתי קבוצות עניין נהדרות, וממוקדות- הבית לחובבי הקקטוסים והסקולנטים בישראל וחוג חובבי הסקולנטים. חברים בה אוסף של הורים גאים ל…. סקולנטים.
וכל מה שנותר הוא לגלות את הפוטנציאל, וכן, גם לעשות איתו משהו…. 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *