מתנות סופשנה

סופשנה, זמן להודות. לא תמיד ולא בכל מצב, אך האמת שהתברכנו, באמת. וכשאני מתברכת ככה, כוח פנימי דורש להכיר תודה. ואם לא אתייחס אליו הוא עלול להיות מתוסכל ומאוכזב מעצמו. אז מכינה מתנות, וממלאה בטוב ובהכרת תודה, וכותבת מכתבים ואורזת יפה, הילדים כמובן מאושרים לתת ומעניקים את המתנות באהבה גדולה ובהמון התרגשות וכוונות.
רכשתי צנצנות זכוכית יפות וכלמיני כלי כתיבה משמחים, טושים ועפרונות צבעוניים והכנתי את הגרנולה הביתית המשובחת שלנו עם המון צ’ופרים בפנוכו. מילאתי את צנצנות הזכוכית אחרי ששדרגתי אותן וקיבלו טאצ’ וינטג’י של מליון דולר, וישמחו כל בית או בעלת בית לאחסון, על מדף במטבח, על שולחן העבודה לצד האמבטיה וכולי. אפשר להגיש צנצנות מטופלות שכאלה בעוגיות תוצרת בית, למשל כאלה, או חטיפי אנרגיה, קרקרים, סבונים ביתיים ופצצות אמבטיה ועוד…
איך עושים? מיד אסביר, תכל’ס, קלי קלות!

צנצנות מטופלות

להכנת צנצנות מעוצבות תצטרכו-
צנצנות זכוכית- אפשר להשתמש באלה שנותרו לאחר שחיסלנו את הזיתים, החמוצים או הקפה שהיה בתוכן. שימו לב לצורת הצנצנת ובחרו צורה אסתטית ונעימה לעין. ניתן לרכוש את צנצנות יפות שמשמשות לאחסון, לריבות ולכבישה בסופר, בחנויות כלים ובחנויות הכולבוייניק למינהן כמו הכל בדולר ומקס סטוק.
ידיות- כנסו לטמבוריה או רשתות העשה זאת בעצמך ובקשו ידיות למגירות או לארונות. אני רכשתי את ידיות הגולה הנפלאות שקראו להן, כמה מקסים, ידיות בדולח, בחנות מ.נ.מ הותיקה שנמצאת באזור התעשיה כפר סבא. את הידיות השטוחות רכשתי באייס.

ברגים- הידיות מגיעות לרוב עם ברגים ארוכים לצידן (שלוקחים בחשבון את דופן המגירה או הארון). העדפתי להחליפם בברגים קצרים, שלא יבלטו אל חלל הצנצנת. לכן ממליצה לבקש ברגים זהים בהברזה, רק באורך קצר ככל האפשר (עובי המכסה, כמה מילימטרים, כמעט שולי).
ספריי צבע (גם זהב יכול להיות מקסים!)- לרכישה בטמבוריות ובחנויות התחביב. 9.90 בכפר השעשועים.
מקדחה- עם קדח דק במיוחד וקדח נוסף, עבה יותר, ברוחב הבורג.

כך עושים-
– מזהים את מרכז מכסה הצנצנצת. מניחים את המכסה הפוך וקודחים חור קטן. מחליפים את הקדח, עוברים דרך החור הקטן וקודחים חור גדול יותר. לבדיקה- מבריגים לתוך החור את הבורג ובודקים שנכנס. מבריגים את הבורג חזרה החוצה.
– מרססים את המכסים בצבע. עשיתי 3 סיבובים בכדי לקבל כיסוי מלא ואחיד. ממתינים ליבוש בין השכבות (הליך די מהיר).
– מבריגים את הידיות למכסים. מהדקים.

ממלאים את הצנצנות בהפתעות ומגישים.

הבוקר, יום ההגשה, היום האחרון לשנת הלימודים הוא יום ההולדת לשניים מילדיי. הבית כולו נראה ורוד ותכלת וההתאמה הייתה מעולה.

את מכתבי התודה לחונכות הכנסתי למעטפות שחתכתי במכונת הסילואט קמאו שלי. שירה שלי ציירה את התכים, הרכיבה את המעטפות, יצרה בולי שם לחונכות וקשרה בסרט יוטה צבעוני.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

השבוע, החברים והעוקבים בפייסבוק התלהבו לראות את ספרי הברכות שהיו בעברם אריזות דגנים, אותם הכנתי לחונכות המופלאות שלנו כמתנה קבוצתית, וביקשו הסבר לגבי הביצוע.

אריזות קורנפלקס נפלאות כבסיס ליצירת מיני אלבומים

אז כך-
ביקשתי מהילדים להכין ברכות על נייר או בריסטול בגודל של 20X20 או 15X15.
רציתי לכוון את הברכות לפורמט ידידותי וחמוד ולא לגודל A4 שנראה לי הבחירה הטבעית של רוב האנשים (משום מה אנחנו רגילים לחשוב ב A4).
קיבלתי ערמת ברכות יפהפיה, מלאה בציורים שמחים משתי הקבוצות. המון מילים חמות, רישומים בכתב צעיר וקישוטים. מקסים מקסים ושמח.
ביקשתי מהמשפחות שיאספו עבורי אריזות של קורנפלקס וקיבלתי למחרת ערמה מרשימה.
אריזות הדגנים מעולות לנו כיוון שהחומר החזק והדחוס שלהן מעניק “גוף” וחוזק לדפי האלבום.

ליצירת האלבום-
פתחתי את האריזות ופרסתי אותן.

חתכתי את האריזות למלבנים ולריבועים.
לספר אחד (הירוק) חתכתי דפים בגודל משתנה, מלבנים רוחביים לצד מלבנים אנכיים. רציתי שהדפים יציצו אחד מאחורי השני וירמזו על הבאות.
לספר השני (הורוד) חתכתי דפים בגודל אחיד.

הדבקתי על הדף נייר קארדסטוק אחד מכל צד בדבק הסקוץ’ של 3M האהוב עלי.
העמדתי את הברכות על הדפים תוך הקפדה בין הברכה, לרקע של הדף ולרקע של הדף שלצידה (הכפולה).

הוספתי כותרות וקישוטים.

את הכיס הזה תפר באהבה בני המתוק בן ה 7 לחונכת שלו. הוא בחר לה כפתור עץ עליו מצוירת ציפור כי היא גם המורה לטבע, והיא לימדה אותו המון דברים שחשוב לדעת. בתוך הכיס הוא הטמין 2 מכתבים.

תכי הכיס, הכפתור והלולאה נתפרו ביד האוהבת של בן השבע שלי

לכל ספר הוספתי דף ובו מעטפה אחת ריקה, שתאפשר לחונכת להכניס לתוכה ברכות נוספות שתקבל מהקבוצה.

כשהיו לי ביד את כל העמודים, סידרתי אותם יפה זה אחר זה וחוררתי בקרופ א דייל.
השחלתי את העמודים טבעות גדולות.
וזהו. השמחה הייתה גדולה וגם ההתרגשות וההפתעה.

החברים בקבוצות של ילדי קיבלו גליונות לתכנון החופש על נייר עבה ואיכותי, מתנה מהבלוג של אמא. אם לא הדפסתם לכם כאלה, רוצו הדפיסו בחינם, אתם ממש ממש חייבים!

עושים תוכניות לחופש הגדול, קבצים חינמיים להדפסה כאן

חופש נעים ומשמח לכולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *