עיצובים לאורך השנה

עברו שבועיים מאז שלוח השנה לעיצוב עצמי יצא לדפוס וכמעט כל הלוחות מצאו את דרכם לידים יצירתיות ואוהבות. כיף לראות את העיצובים שלכן, במיילים, בצ’אטים ובדפי הפייסוש. תמיד מפתיע לראות כיצד תחת כל זוג ידיים נוצרות תוצאות שונות. למעשה נותרו במלאי כמה לוחות בודדים וזהו עד השנה הבאה. מי שתמהר תספיק גם היא להכין לוח שנה אישי, שזו בעיני המתנה האלטימטיבית לשנה החדשה, כי ככה מתחילים שנה- ברוח יצירתית, מלאת אהבה וכוונות טובות, ומתובלת ברגעים יפים מהחיים.
בנתיים, גם הלוח שנה שלי נבנה, משמין ומקבל אופי. לבקשתכן, אציג את הדפים שלי (עד כה שמונה למיניין), שתוכלנה לקבל רעיונות נוספים והשראה לעיצוב.
את לוח השנה אני בונה בהדרגה, לאו דווקא לפי סדר החודשים. בנתיים הוא הולך ומשמין, ואיתו גם ליבי.

עמודים בלוח השנה לעיצוב עצמי


פברואר 2015- חודש ט”ו בשבט
בחרתי צילום של שירה מחבקת עץ (האמת שהוא היה די גבוה), מגיל שלוש וחצי ככה. באמצעות פיסות קארדסטוקים בגוונים ירוקים שחתכתי בדיוק יצרתי מעין “שטיח”. הכתמתי את שולי הגזירים בדיו סטייזון כהה כדי לקבל את המראה
המעט מיושן ולחזק טיפה את ההפרדה בין הגזירים. גירדתי ראבאונים במראה תכים
לקבלת מראה תפור. האמת, שלא היתה לי כמות מספיקה של ראבאונים, אז השלמתי עם עט פרמננטי
דק, בציור. לי בעצמי קשה לזהות מה הוא רבאון ומה מצוייר, אז כנראה שזה תחליף מצוין וחסכוני.

חודש ט”ו בשבט

השתמשתי בדף משגע שרכשתי במסטיקים, עליו מצויירים עצים מקסימים. גזרתי אותם ככה חופשי וגס והדבקתי על ה”שטיח” הירוק.

עצים גזורים מקארדסטוק ומובלטים

בט”ו בשבט עצמו, החל ברביעי לפברואר ציינתי באמצעות קישוט שהכנתי מפלסטיק מצויר (סדנא בהמשך) ועץ נייר נוסף שגזרתי מתוך הקארדסטוק של העצים.

מרץ 2015- שמחת אדר
מתוך שלל התחפושות שהכנתי לשלל ילדי בחרתי סט תמונות שצילמתי את שירה שלי מחופשת לפיית הלבבות ולבושה בשמלה שתפרתי לה בפורים האחרון ומאז נלבשת שבוע שבוע לכל משחקי הדמיון וההצגות מומחזות בבית. מסט התמונות יצרתי קולאג’ חמוד שמכניס את הדף לאוירה ולשמחת החג המיוחד הזה.
הדרכה מצולמת כיצד יוצרים קולאג’ים דיגיטליים מתמונות כאן בבלוג בקרוב.

משנכנס אדר

כיאה לפיית הלבבות, מוטיב הלב חוזר כאן, ברקע ובקישוטים. את תמונת הקולאג’ הדבקתי על קארדסטוק שבו החתמה עדינה של תווים ובתחתיתו סרט סאטן אדום קשור בפרפר.
פורים עצמו, ה 3 במרץ בלוח השנה מצויין בקישוטים פלסטיים שהכנתי במו ידי (בקרוב סדנא יעודית).

אפריל  2015 ובו ערב פסח
רון ונועם שלי מרימים כוסית בסדר פסח 2011.

ארבע כוסיות

כרקע (מאטינג) לתמונה קרעתי וישנתי קארדסטוק עליו החתמה של כיתוב בלועזית. הרקע הכללי שבחרתי לדף- חגיגי, אביבי, פרחוני, ממש כפי שהיה ערוך שולחן החג במרפסת של סבתא וסבא.

לציון מועד החג עצמו השתמשתי בחץ אותו עיטרתי בג’ורנלינג ביד חופשית. בתחתית התמונה חיתוך פרחים משגע, עליו הדבקתי בלינגים קטנטנים (אבני החן) במרכזי הפרחים, כך שיצרו נקודות של חן ועניין בדף, ותלת מימדיות.

את הכותרת עושה מדבקות אותיות הסקראבל.

מדבקות הסקראבל ככותרת לתמונה

מאי 2015– ובו חג שבועות
במרכז הדף נועם ושירה, התאומים שלי אותם צילמתי בכניסה לטקס שבועות בבית הספר אליו הגיעו בתור אורחים כשהיו בגן חובה. את הזרים הכנו להם, אני וביתי רון. ממש הרכבנו פרח ופרח ונהננו הנאה גדולה.

ראשינו עטורים

בכדי “להקפיץ” את התמונות מהרקע בחרתי מאטינג בצבע שונה, אך לא זר. ישנתי את שולי המאטינג בדיו סטייזון כהה. סרט יפייפה המורכב מעלי בד מפריד בין שני הקארדסטוקים שברקע. האותיות של מסטיקים מבית תוצרת הארץ יוצרות כותרת משגעת ומשלימות את הדף.

יוני 2015 – חודש של ימי הולדת
התמונה שצלמתי את רון אהובתי באחד החיוכים היפים שלה, עם הגרנריום בשער נראתה לי פשוט מושלמת לחודש שבו חל יום הולדתה.
לתמונה מסגרת לבנה שהגיע איתה מההדפסה, לכן לא ראיתי צורך להוסיף מאטינג. רכשתי במסטיקים נייר משגע שיצר השתקפות עם הגרניום שבתמונה, וכך חיזק את האוירה הפרחונית והחגיגית בדף.
בתחתית התמונה פרח נייר דו שכבתי, בתוכו כפתור לבן שבו השחלתי חוט רפיה טבעי. ומאחורי הפרח- סיכה עם ראש פנינה בצורת לב.

יוני- חודש של ימי הולדת ושמחות

בתוך סקאלופ הג’ורנלינג אותו רכשתי בטאץ’ אוף ארט רכזתי את תאריכי ימי ההולדת של בני המשפחה. חודש עמוס כל טוב.

תווית ימי הולדת

את ימי ההולדת בתוך הלוח עצמו ציינתי בעזרת מדבקות עגולות קטנות ובלינג בצבע פנינה.

אוקטובר 2014
לאוקטובר, שבו חל יום ההולדת שלי, בחרתי קולאג’ של תמונות בזולה שלנו, מוקפת באהבתה של שירה שלי. את התמונות צילמה ביתי רון.
שוב אתן רואות כמה קולאג’ים זה עניין שימושי בסקראפבוקינג (כן, הבטחתי הדרכה בקרוב 🙂 )

אוקטובר בצבעי סתיו טבעיים

כאן הייתה עבודת עיצוב ממש מינימלית. עריכת הקולאג’ עצמו והדפסתו. מציאת רקע מתאים לתמונה. בחרתי רקע בהדפסת עץ משגע אותו רכשתי במסטיקים. הדבקתי חוט שפגט כמסגרת סביב התמונה וקשרתי בקשר פרפר, וזהו זה. אוהבת את האוירה הסתווית של הדף, המתאימה כל כך לחודש הזה בשנה.

ושני חודשים אחרונים, אותם הזכרתי בפוסט הקודם-

ינואר 2015, חודש חורפי שכזה
צילום של שירה ועמרי שלי עטופים וחפונים בהר הרוח.

חורף בהר הרוח

 

לתמונה המרכזית יצרתי מאטיג מדפי ספר ישן אותם חיברתי זה לזה והכתמתי בכדי ליצור את המראה המיושן. סרטי בד, כפי שראיתן, מאוד עושים לי את זה ואני אוהבת לשים אותם מתחת לתמונות, כמו איזה קו מדגיש בתחתית של מילה. התגיות (זו שמציצה מימין וזו שבתחתית התמונה) הן חותמות שהטבעתי על דפי נייר חום וכתבתי בתוכן. החיצים הם חיתוכים שיצרתי בעזרת מכונת הסילואט שלי.

ואחרון ובעצם ראשון, ספטמבר 2014, איתו נפתחת השנה
עיצוב על טהרת אדום, לבן וקראפט, שזה שילוב מקסים בעיני. בדף הזה לא ראיתי שום צורך לשים קארסטוק כרקע לדף. לתמונה יש רקע נפלא בעיני, עליו לא רציתי להעמיס. הדף הטבעי הנפלא של הלוח שנה עצמו מחבר ומאחד את רכיבי הדף.

ספטמבר 2014, החודש הפותח

וושי טייפ של תפוחים מברלין, סרט בד עם פונפונים זעירים, פרח נייר לבן ועליו סיכת פנינה מתפצלת מהממת ועוד כמה קישוטים קטנים שיוצרים את ההרמוניה והשלמות בדף. גם בדף הזה, מדבקות הסקראבל מוסיפות המון חן.

טיפים בעיצוב לוח שנה באופן עצמאי
1. בחרו את התמונות שייצגו את החודשים. אפשר ליצור תמונות קולאג’ (בקרוב תהיה הדרכה בבלוג) ואפשר להדפיס את התמונות כמו שהן. רצוי שגודל התמונות לא יעלה על 10 על 15 ס”מ. אפשר להשתמש בכמה תמונות שונות ולשלב אותן יחד על הדף בזוויות ומיקומים שונים.
2. רכזו את הארועים המיוחדים של המשפחה- ימי הולדת, ימי נישואין והעלו אותם על לוח השנה. נסו להתייחס לתאריכים האישיים ולמועדים באוירה שתעצבו לחודש.
3. חשבו על אווירת החודש הנובעת מהעונה שלו בשנה, מהחגים והמועדים שחלים בו. נסו לתת ביטוי לאוירה של החודש בעיצוב. צבעים סתווים יפים לחודשי הסתיו, צבעוניות עליזה מתאימה לפורים, פרחוניות באביב, חגיגיות וצחור בפסח ובראש השנה וכולי.
4. צרו כותרות וגוונו מבחינת הסגנון שלהן בין הדפים. קיימים בשוק מגוון רחב של מדבקות וחותמות בעברית ובלועזית, בפונטים וצבעים מגוונים. אלה מוצרים מאוד שימושיים ובעלי תרומה עיצובית חשובה לדפים שתעצבו.
5. כיתובים בכתב יד– השתמשו בעט עדין ורשמו כותרות לתמונות, ציינו את מקום ותאריך התמונה, רשמו ציטוטים ומילות שירים. כתב היד זה אחד המשאבים החשובים ליצירת טאצ’ אישי, תוכן ועניין בעבודת העיצוב.
6. ניתן לשלב אלמנטים מובלטים מעט, אך במידה. התלת ממדיות מקסימה אך, שימו לב שלוח השנה לא יהיה שמנמן מידי…
7. למי שיש פאנץ’ עיגול (בקוטר של אינץ’ עד אינץ’ וחצי)- אפשר לנקב חור בדיוק למעלה ובמרכז ולהדביק את
דף הרקע שבחרתם בצמוד לספירלה (ראו אצלי
בחודשים מרץ, אפריל ומאי).

נותרו עוד לוחות בודדים ואחרונים. משלוחים לכל חלקי הארץ יוצאים מידי יום. את הלוח ניתן לרכוש כאן.

ממתינה לעוד תמונות מהלוחות שלכן, שאוכל להציג כאן לקראת החג.
שתהיה עבודת עיצוב נעימה ומהנה לעוסקות במלאכה,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *