שמונה טיפים איך להפוך את כרטיס הביקור שלכם לאישי יותר

ראשית עדכון- יעל בר כשר ואני מודות על ההשתתפות הנלהבת בהגרלה על שומר הטבעות. נהננו לראות את שמחת השיתוף והתגובות מחחמות הלב בפייסבוק ובבלוגים שלנו. הזוכה בהגרלה היא Sara Rubisa. שרה, את מוזמנת ליצור קשר עם יעל ולהזמין לעצמך שומר טבעות אישי.

******************************

לכבוד היריד המקסים לכלות בו השתתפתי לפני כשבועיים חשתי צורך לרענן את כרטיסי הביקור. השינויים בסגנון העיצובי של האתר והלוגו החדש נספגו ושורשרו למגוון מופעי און ליין ופרינט אך בקופסת כרטיסי הביקור נותרו הכרטיסים הישנים הבלתי רלוונטיים בעליל. חכיתי לפיצוח, הארה. ואז היא הגיעה. פתאום היה לי ברור שזה יהיה חטא אם לא אצליח להביא את אופי העבודה שלי לתוך הכרטיס, מעבר למודפס.
תוך כדי התהליך למדתי המון, ואני שמחה לשתף בתובנות.

כרטיסי הביקור החדשים שלי. סוף סוף בנים חוקיים לאתר.

שמונה רעיונות כיצד להפוך את כרטיס הביקור שלכם לאישי יותר

הגבילו את השימוש בבית הדפוס בתהליך של הפקת כרטיסי הביקור. מכאן בעצם מתחיל הכל. מהצד הקיצוני השני, אפשר כמובן לעשות את התהליך כולו בעבודת יד, אבל חישבו פרקטי. אם יש לכם צורך במאות כרטיסי ביקור, יהיה סיזיפי למדי לעשות את התהליך כולו בעבודת יד.  לכן השתמשו בדפוס כבסיס, ואת היתר השלימו ב DIY. למעשה החלק המודפס יהיה סוג של בסיס בלבד, עליו תולבש שכבה שניה, שתשבור את גבולות המוצר המודפס.
יכולתי לבחור להדפיס את כתובת האתר כחלק מהעיצוב הבסיסי אך החלטתי להדפיס בנפרד ולהדביק ידנית. מדובר בהשקה גדולה יותר, אך בהחלט עושה את ההבדל.

ערמת תוויות של כתובת האתר, שהודפסו ויודבקו את הכרטיס בדבק דו”צ מוגבה

חשבו איך ליחד את הכרטיס שלכם. נסו לחשוב מה מיוחד בכם, בתחום העיסוק שלכם, בשפה העיצובית שלכם (אם אתם עוסקים בעיצוב). שם בד”כ תמצאו את המפתח למהו הדבר שהייתם רוצים שיצוף ויבלוט מתוך הכרטיס. לספר או ספרית הייתי מציעה לחשוב על המוטיב של מספריים או מסרק קטנטן (יש תליונים קטנטנים כאלה), למעצבת שמלות כלה- תחרה או פנינים לבנות, למורה לבלט סרט סאטן ורוד או קשר פרפר מחוט קשירה ורוד (כזה כמו שבנעלי בלט). אמן בעץ למשל, הגיוני שישתמש בעץ (הכרטיס עצמו יכול להיות עץ!) וכולי.
אם יש לכם אמירה עיצובית חיה ונושמת בעולם הוירטואלי או האמיתי חשוב להשאר נאמנים לה, ולמצוא בה את התשובה למה שמייחד אתכם. הכרטיס שלכם חייב להיות בן חוקי של הנוכחות המיתוגית שלכם.

 

הלבישו את כרטיס הביקור שלכם בחומרים אמיתיים. אני רואה יום יום במפגש שלי עם הלקוחות כמה אנשים אוהבים את המגע עם החומר האמיתי, עם טקסטורה אחרת.
השתמשו
בחומרים שנמצאים בסביבת העבודה שלכם ביומיום, בחומרי הגלם שלכם, בטכניקות שאתם משתמשים בהם באופן טבעי. פיסות בד מתקבלות נפלא כשהן משולבות עם נייר, וראויות להיות חלק מכרטיס הביקור של נשים העוסקות בתפירה או מוכרות בדי מעצבים. פסי
תחרה, סרטים, תחרות וכפתורים נפלאים כתוספת לכרטיס הביקור של מעצבות בגדים.
חומרים נפלאים נוספים הם וושי טייפ (רצוי לחזק בדבק נוסף), חוטי רקמה, וכל חוט מעניין ויפה אחר, כמו חוט איכרים למשל, גליטר המודבק באזורים מוגבלים, מפיות דויילי זעירות, גזירים רלוונטים (צ’יפבורד),  קונפטי- אותם גזירים צבעוניים, בצורת עיגול, לב או כוכב, שיכולים להיות מודבקים על אזור בכרטיס (מאוד רלוונטי למפיקי מסיבות).

צרו הבדלים בין הכרטיסים כך שיהיו לכם כמה טיפוסים.
כדי לקבל מראה אישי, הכרטיסים חייבים להיות שונים זה מזה. ההבדל יכול להיות ממש בקטנה, למשל המיקום של הסרט שקשרתם, במיקום של החותמת שהטבעתם, בפרט בציור ששרבטתם, בגוון העיטור שיצרתם בצבעי מים, בגוון החוט שבו השתמשתם או במיקום המדוייק של התך שתפרתם.

גם רק סרט שונה, זה הכל, עושה את ההבדל

צאו מהשטוח וקפצו אל עבר התלת מימד. חשבו על אלמנט שיוצמד לכרטיס ויבלוט ממנו.
זה יכול להיות אטב משרדי צבעוני, בלינג או כמה בלינגים, כפתור, חוט רקמה שנקשר על הכרטיס, תחרה או פרח. תך תפור במכונת תפירה או רקום בחוט רקמה.
ראיתי כרטיסים נפלאים שהם כיס קטן, מפרגמנט שקוף, מלא בקונפטי. פרטי בעל הכרטיס הודפסו על הפרגמנט.
קחו בחשבון שני דברים חשובים: הראשון- אל תעלו יותר מידי לגובה. אלמנט בולט מידי יכול להיות הגורם המכריע האם הכרטיס יכנס לאחסון בארנק או יזרק. שנית- אם בחרתם באלמנט מודבק, השתמשו בדבק חזק. בדקו שהאלמנט שהדבקתם אינו רופף ולא ינשור במקרה שיתחכך.

ההחלטה שלי להוציא את שורת הכתובת www.mazminim.co.il לקומה מעל שברה את הדו מימדיות של הכרטיס. השתמשתי בדבק דו צדדי עבה, שלמעשה הקפיץ את הכתובת מעל הכרטיס ויצר תלת מימד. מבחינת הגודל בחרתי להשאר בגבולות של כרטיס ביקור סטנדרטי, בכדי לא להכביד ולסרבל, ולאפשר להכניס לארנק. רק הזנב מציץ.

אוהבת את המראה הבלתי שטוח של ערמת הכרטיסים שיש בה קצת נפח

שברו את צורת הריבוע של כרטיס הביקור שלכם. שבירת הריבוע תעניק לכרטיס יחוד וטאצ’ אישי, כי מה לעשות, בד”כ מכונות עובדות בקווים ישרים וכך זה נתפס בתודעה שלנו. איך שוברים את צורת הריבוע? באמצעות החסרה או תוספת.
החסרה מהריבוע- אפשר לגזור אחד מהשוליים בצורה מעניינת (למשל זיגזג), להחסיר משולש מהשוליים השמאליים וכך לקבל צורת דגלון, לחורר את השוליים, פינה או אזור במרכז הכרטיס בערת פאנץ’ מעניין וכולי.
תוספת על הריבוע- אפשר להדביק או להצמיד לכרטיס אלמנט שיפרוץ את שולי הכרטיס.
אני בחרתי לעגל את השוליים, חוררתי את הכרטיסים והשחלתי בתוכם סרט. סוג וצבע הסרט משתנים מכרטיס לכרטיס, אך כולם חוזרים ומדגישים צבעים וגוונים שנמצאים בכרטיס.

כרטיס בגודל סטנדרטי, מלווה בסרט ששובר את הריבוע

הצעות נוספות:

השקיעו בחותמת של הלוגו שלכם והחתימו את הלוגו על הכרטיס. החותמת תעניק את המראה הידני, האישי והחם שאתם רוצים לשוות לכרטיס שלכם. דוגמא יפה ראו כאן.

השתמשו באלמנטים ממוחזרים. שאריות של בדים, הצד הפנימי של אריזת של דגני הבוקר, אוסף כפתורים ישן וכולי.

למי שקצר בזמן, ולא יכול להתפנות לתהליך מאוד יחידני, אפשר לעשות מין DIY הפוך, בדומה לתהליך שעשיתי עם ליבנת וולטר המקסימה והמוכשרת בטירוף המעבירה סדנאות תפירה לילדים ולמבוגרים במושב שדה ורבורג.
ליבנת היתה זקוקה לכרטיסי ביקור ומוצרי דפוס נוספים למיתוג הסטודיו ופנתה אלי לעיצוב פריטים שיעבירו את האוירה ואת החומרים בהם היא משתמשת ביומיום.

ליבנת קפצה לחנות בדים משובחת ובחרה את הבד שהיה הכי לטעמה. צבעוני, שמח ופרחוני (שזה ממש ממש היא). אחרי ישיבת תכנון שלחתי את ליבנת לתפור את פיסת הבד במכונת התפירה, הכלי הבסיסי בסטודיו שלה. ליבנת ואני מאוהבות בתכי מכונה והיה ברור לנו שמתוקף היותה מורה לתפירה היא חייבת תכים על כרטיס הביקור שלה. ליבנת חזרה אלי עם הבד תפור מגוהץ ומעומלן, ויחד ליקטנו קישוטים, סרטים וכפתורים תואמים. צילמתי את הבד התפור ואת האביזרים ומהם עצבתי לליבנת את הליין של מוצרי הדפוס. מגנטים (יש לי אחד על המקרר ואני גאה), כרטיסי ביקור, ומדבקות תואמות.

כרטיס הביקור, מגנטים ומדבקות למיתוג הסטודיו של לבנת וולטר. מקורם בבד, חוטים, כפתורים וסרטים.

סיפור אמיתי: משארית הבד ליבנת הכינה חצאית מיני יפיפיה. אחר כך פרמה את החצאית היפה ויצרה ממנה נרתיק, מתנת סוף שנה למורה של הבן. ככה היא.

נרתיק שליבנת הכינה משאריות הבד של כרטיס הביקור. צילום: קלי בן ציון.

מקווה שהדבקתי אתכם ברעיון המדליק לעשות DIY לכרטיסי הביקור. כיוון שיש כאן בנמצא כמה מכורות ל DIY כבר ברור לי שהעניין יתקבל בשמחה וגם לפרויקט הזה ימצא זמן… ומי שרוצה אך זקוקה לעזרה והכוונה, ניתן לפנות אלי ליעוץ והדרכה. יחד נלמד את הצורך, ונבנה מודל שתוכלו לרוץ איתו הלאה.

ואם אכן נשבתם ברעיון המדליק של DIY לכרטיסי הביקור, רוצו ללוח הפינטרסט היעודי שהכנתי לכם שבו מופיע גם הפוסט היפיפה הזה.

******************************

עד כאן על כרטיסי ביקור עשה זאת בעצמך וטיפה על היריד בו התחלתי את הסיפור…
ביום שישי לפני שבועיים ארזתי כמעט את כל הבית ואישתו (ת’כלס כל מה שבצבע עץ טבעי ושמנת), וגם קצת פרחים, ויצאתי לדרך.

במהלך היריד לא ממש יכולתי לצלם, כי היתה תנועה כל הזמן. אנשים רבים ניגשו לדוכן, מששו, שאלו והתעניינו, החמיאו על עיצוב הדוכן, שהיה מסודר יפה ועשיר, עמוס כל טוב. שמחתי לפגוש פנים מול פנים זוגות מקסימים, אמהות וחברות שמעריכות ומתחברות לקו העיצובי של מזמינים.

הנה כמה תמונות שהצלחתי בכל זאת לצלם, ברגעים של שקט, בעיקר לפני תחילת ההמולה.

 

מקווה להפגש ממש בקרוב, כמה וכמה פוסטים נכתבים במקביל ורק ממתינים לצאת לאור 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *