DIY מתנה לאורחים- פקעות בשקיות נייר

אם אתם עורכים בקרוב חתונה, בר מצווה, בת מצווה, מסיבת ברית, יום הולדת חשוב, ארוע משפחתי כלשהו, “סתם” מארחים (או אפילו מתארחים) בתקופת הסתיו- המוזמנים שלכם יהיו מאושרים לקבל מכם את המתנה הבאה: אריזות מתנה ובתוכה פקעות לשתילה בסתיו.

השותלים בסתיו באביב יִשְׂמְחוּ


פרחים מסמלים עבורנו כל כך הרבה דברים חיוביים- שפע, התחדשות, שמחה, שגשוג, אהבה, וכשהם באים כהבטחה בתוך פקעות סגורות ויבשות למראה הם זוכים לסמלים ומשמעויות חדשות- עתיד, גילוי, הפתעה ושמחה אביבית לאחר ההסתגרות של החורף.

העלות ליחידה במתנה הזו היא בסדר גודל של עשרה שקלים לשקית (ככל שתמצאו אריזות חיסכון של פקעות אטרקטיביות יותר כך תצמצמו את העלויות). ההכנה קלה ופשוטה והתמורה- התרגשות ושמחה ששווה את הכל. במקרה של המתנה הזו, אין צורך להכין לכל אורח. החישוב של הכמויות צריך להיות זהה לזה של כמות ההזמנות.

נרקיסים, נוריות, צבעונים, נץ החלב, פרזיות ואירוסים- רובם מתאימים לשתילה בחודשי הסתיו- תחילת החורף. הפריחה תהיה בסוף הקיץ- ראשית האביב. בחרו פקעות הניתנות לשתילה גם באדנית או בעציץ, וזהו- אתם מסודרים עם כל סוגי האורחים. אני מוצאת את המדריך של משתלות גבעת ברנר נוח ומפתה (הנה גם דף הפייסבוק). את הפקעות ניתן לרכוש באריזת חיסכון (מעין שק רשת גדול) במשתלות וברשתות (כדוגמת אייס, הום סנטר ודומיהן).
במקרה של המתנה הזו, אין צורך להכין לכל אורח. החישוב של הכמויות צריך להיות זהה לזה של כמות ההזמנות.

מה שתצטרכו:

 

החומרים

– פקעות של פרחים שבאים ב”אריזת חיסכון” (כ 5-8 פקעות לשקית, תלוי בגודלן ובמחירן).
– שקיות נייר חומות פשוטות בגודל 15X20(בחנויות הבניין, התחביב או חנויות לציוד משרדי).
– מפיות תחרה מנייר.
– נייר חום (עבה מעט) להכנת התוויות.
– עט לבן (בחנויות התחביב והסקראפבוקינג).
– חרוזי פנינה (בחנויות החרוזים והתחביב).
– חוט מתכת דק (בחנויות החרוזים והתחביב).
– דבק, מספריים, שדכן משרדי, נייר דבק.
– דוקרן (פירסר), מחט או סיכה חדה.
– הוראות לשתילה (פשוט שכפלו את אלה שעל האריזה שקניתם בכמות הנדרשת).

ההוראות:
הפרידו מפית תחרה מיתר המפיות וקפלו אותה לשניים במדוייק.
מרחו דבק על המפיות תוך הקפדה על הדבקת השוליים (שלא נקבל אוזני חמור). הדביקו את המפית על תחתית השקית. חצי מודבק על חזית השקית, וחצי על הגב.

הדביקו את מפית התחרה בתחתית השקית

בעזרת העט הלבן צרו תכים לאורך שולי המעטפה. לא צריך נורא לדייק, אבל התיפורים חשובים לגימור של השקית. כלל אצבע שתקף כמעט בכל עבודות היד- הדגשת השוליים עושה מעולה לעבודה. אז את תוותרו!
כעת קפלו ישר את פתח המעטפה קיפול ברוחב 1.5 ס”מ ועוד קיפול (מעליו, כך שיווצר קיפול כפול) וצרו תיפורים לאורך ולצידי הקיפול שהתקבל למעלה.

 

צרו תיפורים לאורך השוליים בעזרת עט לבן

להכנת התווית
גזרו לב ביד חופשית או באמצעות פאנץ’ לב (בחנויות התחביב והציוד המשרדי). בעזרת העט הלבן צרו תיפורים בשולי הלב סביב סביב.

 

לב פשוט, או פשוט לב

בעזרת כלי חד כמו דוקרן, מחט או סיכה (לא דקה מידי) צרו חור. קבלו טיפ: כדי שהנייר לא יתעוות מהלחץ כאשר אנחנו מחוררים אותו, השתמשו בחתיכת שעם שתניחו מתחת לנייר. הדוקרן יעבור דרך הנייר אל תוך השעם וכך הנייר ישאר ישר בזמן החירור.
ליצירת מרכז הלב- השחילו פיסת חוט מתכת קטנה בתוך הפנינה, קפלו את שני צידי החוט והשחילו בחור שיצרתן בלב הנייר. פסקו את שני קצוות החוט בצד האחורי של הלב. אפשר להדביק פיסת נייר דבק מאחור בכדי לתת תמיכה נוספת ולהרגע שהפנינה לא תברח חלילה.

הפנינה

להרכבת המנה (:
הכניסו את הוראות השתילה ואת הפקעות (אפשר להשתמש בשקית, אבל ממש לא חובה).
קפלו את השוליים העליונים לפי הקיפול שיצרתן. הדקו את הפתח בעזרת שדכן.

 

אורזים

הדביקו את ה- לב.
זהו, אנחנו מוכנים לסתיו!

 

מוכנים

הנה תמונת אינסטגרם של שקיות מתנה שקיבלו קרובי ואהובי לארוחת החג בסוכות. ראיתי כמה ההתרגשות הייתה גדולה וממנה ועד יצירת ההדרכה הזו המרחק היה קטן.

 

מתנה לאורחים בחג. כאן התוויות תלויות בחוט שפגט פשוט

מאחלת לכם להספיק ולשתול לפני שהחורף מגיע,
ועוד יותר מאחלת לכם להנות מפריחה אביבית טובה בצד השני של החורף 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *