סירות מנייר וצילום תינוקות

צילום תינוקות, מאיה אהרוני

בעקבות קשר עם לקוחות סביב הזמנות למסיבות ברית, והתעסקות עם צילומי תינוקות מתוקים המככבים בהזמנות, חשבתי לתת להורים שבינכם טיפים לצילום תינוקות. ביקשתי ממאיה אהרוני, חברה וצלמת משדה ורבורג להעשיר אותנו בטיפים מניסיונה. מאיה היא צלמת מוכשרת ומקסימה, המתמחה בצילום הריוניות, תינוקות, ילדות לקראת בת המצווה המצטלמות ל”בוק” ובאופן כללי- משפחות. לקוחותיה של מאיה הן רובן ככולן משפחות חוזרות, איתן נוצר קשר ארוך במהלך השנים. ריגש לראות דרך העבודה של מאיה תחנות בחיי המשפחות. יום אחד זוג עם בטן וכלב כעבור כמה ימים משפחה מרובת ראשים ואהבה.

מאיה טוענת שצילום תינוקות שונה מכל צילום אחר. זהו צילום שדורש
רגישות מיוחדת ושאם מקפידים על הכללים הקטנים אפשר להגיע לתוצאות נהדרות.

זמן: חשוב לצלם את התינוק לפי הזמן שמתאים לו. חייבים להתייחס כמובן לזמני השינה, מתי הוא רעב, ובאלו שעות ביום הוא הכי רגוע וחייכן .זה הזמן להוציא את המצלמה.
לבוש: תינוקות טהורים מטבעם, לכן מה שפחות לבוש תקבלו מה שיותר. אפשר לצלם עם בגד גוף לבן (חדש), עם טיטול, או בלי כלום.
אביזרים: אפשר להשתמש באביזרים שונים כמו כובע, סל או גיגית, או כל מקום נחמד שהתינוק שלכם ישמח לשהות בתוכו.
תאורה: גם מצלמות פשוטות מסוגלות להגיע לתוצאות
טובות! אם אתם מצלמים בחוץ הקפידו לצלם בצל. אם אתם בבית הדליקו כמה שיותר אורות ופתחו
את החלונות. השתדלו להמנע מהשימוש בפלש (אם הפלש הוא לא מקצועי עשוי להווצר שיבוש ועיוות של
גוונים וצבע, וחבל. עדיף תאורה רגילה והכי טובה- תאורה טבעית!).
זוויות: כאשר את מצלמים את תינוקכם המנעו מצילום מלמעלה. התכופפו והשתדלו לראות
שהתינוק שלכם ממלא את רוב הפריים- כ 3/4 ממנו. הרקע במקרה הזה הרבה פחות חשוב.

כפות ידיים ורגליים: עם השנים אנחנו שוכחים כמה הן קטנות… צלמו רק את כפות הרגליים או את כפות הידיים. צפוי לצאת צילום אומנותי וכל כך יפה…

תענוג היה לשחק עם הצילומים של מאיה בתוך ההזמנות של מזמינים. במיוחד נהנתי לשלב אותן בעיצוב החדש שעלה השבוע למחלקת התינוקות שלנו- הזמנה לברית שזכתה לשם “סירות מנייר”.

 

“סירות מנייר” עם תינוק ואבא שצילמה מאיה אהרוני
“סירות מנייר” עם צילום של מאיה אהרוני

הרעיון ליצור הזמנה שבה משולבות סירות נייר הגיעה אלי לאחר ביקור בביתה המקסים ומעורר ההשראה של מאיה. מובייל סירות נייר היה תלוי על אחד הקירות ותפס את עיני. מי מכם לא הכין סירות נייר בילדותו? כמובן שגם אני הכנתי כמה כאלה, אבל אתם יודעים מה? ממש לא הצלחתי להזכר איך. תעשו טובה, קחו חתיכת נייר ונסו. זה תרגיל בזיכרון, לא במלאכת יד. אני נכשלתי במשימת השחזור ונאלצתי לכטט רגלי באתרי האוריגמי היפניים בכדי להזכר. בדרך מצאתי כמה סירות נייר משגעות.

תראו את אלו (מכאן):

 

סירות מנייר ממולאות סוכריות במסיבה

מאוד אהבתי את זו (מכאן):

 

סירות נייר. כמה קסם ושלווה.

וכאן. סירת נייר באורך 9 מטר, ביצוע של אמן גרמני. הסירה הזו שטה באמת, כשהאמן לבוש חליפה יושב בתוכה! (יש אנשים משוגעים (: )

 

סירת נייר שהושטה (עם אדם בתוכה!)

(עוד ועוד סירות מעוררות השראה בלוח הפינטרסט של מזמינים תחת Paper boats).

לי אין כל ספק שבשבת הראשונה שיתמלאו השלוליות אנחנו יוצאים, הורים וילדים להשיט סירות מנייר!

אם נחזור לתינוקות ולמסיבות ברית ובריתה, חייבת להשוויץ בתינוק מתוק בשם בן שהצטלם נורא יפה והשתלב מקסים בהזמנה שלנו “דגלונים”. ברוך הבא לעולם, בן (:

 

הזמנה למסיבת הברית של בן

ולסיום סיומת,
בן זוגי המקסים טס מפעם לפעם לארה”ב לנסיעות עבודה. הוא מעולה בהמון דברים, אבל בקניות לא מי יודע מה. מה שכן, אם יתקל בסניף של barns and noble, בטוח, אבל בטח הוא יביא איתו לפחות פנינה אחת בצורת ספר ילדים. באחת הנסיעות הוא מצא את הספר המקסים “The little boat” מאת Kathy Henderson. זהו סיפור קסום על ילד שבונה לעצמו סירה קטנה מחתיכת קלקר, מקל וחוט.

 

פינת הספר הטוב, The little boat

הילד ניגש לחוף הים להשיט את הסירה וברגע של הסח דעת הסירה נעלמת לו מין העין ועוברת מסעות והרפתקאות בלב האוקיינוס. סוף הסיפור הוא סוף טוב- הסירה “נוחתת” בחוף מבטחים בצידו השני של האוקיינוס הישר לידיה השמחות והאוהבות של ילדה קטנה.
זהו סיפור מקסים על איך באמצעות חומרים פשוטים, משחק ודימיון ניתן להגיע רחוק רחוק, ועבורנו, היוצרים יש מסר מתוק נוסף- אולי אנחנו יודעות איך מסתיימת היצירה שלנו, אבל אין לנו מושג לאן היא תגלגל ולאן תגיע…

אז צאו להשיט סירות נייר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *