DIY- מחברת משמעות (חלק ב’)

במרכז הפוסט הקודם, “עניין של משמעות” היה יצירת מחברת לקראת ארוע בת המצווה. כזו שיוצרת לנו הזדמנות ובמה להעניק משמעות לקראת “הארוע” שלנו. מקיימת הבטחות וחוזרת לפינת ה do-it-yourself להכנת מחברת כזו.
המחברת- מתנה אישית מקסימה לילדת בת המצווה, לכלה לקראת החתונה, או להריונית בתקופת הדגירה. התוכן ישתנה אבל המהות זהה- מקום לחוות, להתכונן, להביע ולהנות מהתהליך ומהשינוי.

בבואנו ליצור מחברת כזו נחשוב שמח, מרגש, יפה אסתטי, אישי. המטרה שלנו היא ליצור את המחברת האישית והמתאימה לילדה הפרטית שלנו.

ראשית נצטייד במחברת כלשהי שתהווה את הבסיס. יש בשוק מחברות מעוצבות משגעות ולא יקרות שיכולות להיות מועומדות ראויות למחברת שלנו. אם בכל זאת תרצו עטיפה אישית בעיצוב שלכם, בהשקעה סבירה- עקבו אחר ההסברים כאן. ובכן, קונים מחברת בכריכה קשה. אפשר כזו ממש בסיסית ופשוטה מאלה
ש”הפאנל” החיצוני שלהן עשוי מין סרט שחור. כמו זו שבחרתי. בחרו מחברת ש”הפאנל” לא יהיה בצבע משתלט או זר, כדי שלא נצטרך להתאמץ מידי להסתירו.
מה נצטרך?
  • מחברת
  • סכין חיתוך
  • מספרים
  • סרגל
  • עיפרון
  • שדכן
  • דבק
  • שני דפים בגודל המחברת לפחות, לא דקים מידי.
  • פיסות נייר צבעוניות מעניינות
  • כמה פיסות סרטים, תוויות בגדים, כפתורים שישמשו לסימון. בחרו ממה שבנמצא.

 

מה נצטרך א’

 

מה נצטרך ב’
מתחילים:
מסמנים את גודל המחברת על שני הדפים הגדולים. אם ה”פאנל” נסבל, עדיף לא לכסות אותו. (בגלל שיש בו אלמנט של קיפול, יקל עלינו לא להתמודד עם הכיסוי שלו). לכן עליכן למדוד את הגודל ללא ה”פאנל” הצדדי.
בעזרת סכין חיתוך (או מספרים) חותכים את שני הדפים לאורך הסימונים שיצרנו.
מסמנים את גודל המחברת על שני הדפים שיהפכו להיות הכריכה
מורחים בדבק את הכריכה. מקפידים למרוח את הדבק היטב בכל הקצוות והפינות כדי שלא יווצרו “אוזניים”.
מורחים דבק עד הקצוות והשוליים
השאלות:
לגבי תוכן השאלות, ראו כאן. כפי שפרטתי בפוסט הקודם, אני מאוד ממליצה לתת את המחברת לילדה עם שאלה אחת בלבד ולהרחיב את המחברת צעד צעד.
לגבי הביצוע- אם יש לכן כתב משגע- הרווחתן. הכי מקסים ואישי אלה כותרות בכתב ידכן. אם אתן כמוני (אחת כזו שכל פעם שרואים את הכתב שלה שואלים: באמת? זה בכתב שלך?)
השתמשו בידידתכן הטובה- המדפסת. קיימים ים של פונטים חינמיים משגעים. הדפיסו את השאלות
שלכן בפונטים מעניינים, בצבעים נעימים וברורים ובגודל גדול יחסית.
כותבים או מדפיסים את השאלות בפונטים נחמדים או בכתב מאיר עיניים
גזרו את השאלה שלכן והדביקו
אותה על פיסת דף צבעוני נחמד. את הדף הזה אפשר להדביק על דף שונה, גדול יותר, וכך ליצור עניין. תנו לכל “סקשין” כמה דפים להתלבט, לחשוב, בקיצור מרחב.
הדביקו את השאלות וההנחיות על פיסות נייר ואותן אל תוך המחברת
התוויות:
התוויות משמשות אותנו לסימון “מחיצות”, אותן שאלות או נושאים שבחרנו. מעבר לשימוש הפונקציונלי שלהן הן מקסימות ומוסיפות המון צבעוניות ושמחה למחברת. אפשר להשתמש בפיסות של סרטים, פיסות נייר, ותוויות של בגדים. כל דבר צבעוני ומשמח שיבלוט החוצה מהמחברת נאמץ בשמחה. יש רק להקפיד שלא להכביד על דפי המחברת באלמנטים כבדים או בעלי נפח שיקשו על הכתיבה בשולי הדף ויעוותו אותו.
משדכים סרט לסימון השאלה
את הסרטים פשוט משדכים ישירות לדף המחברת. מהתוויות של הבגדים חותכים את הרבע העליון (החלק עם החור), ומדביקים על הדף. בתוך החור אפשר להשחיל שרוך או סרט. פיסות נייר עבה יתאימו גם הן לסימון- חותכים מהן רצועה אלכסונית ומצמידים לדף בהדבקה או שידוך.
אוסף של “מחיצות” משמחות לב
מדרגים את התוויות לאורך הדף כדי שלא יסתירו זו את זו. נכון מראה מקסים?
כך נראת המחברת לאחר סימון כל המחיצות. ממש מתחשק לבדוק הכל
הכריכה:
בנות בת מצווה עפות על צילומים של עצמן ואין מקום ראוי מאשר הכריכה. אפשר לחילופין להדביק את אותיות השם של הילדה בגדול (שוב ניגשים למדפסת, וגוזרים אות אות או את כל השם יחד), אפשר להדביק את האות הגדולה בלועזית שמתחילה את השם, או כותרת מתאימה, וגם לתאריך יש מקום.
ההנחיה שלי אליכן, אמהות יקרות, היא תחשבו שהמחברת עלולה לעבור התעללות. וזה נהדר! אצלנו המחברת יצאה ונכנסה לתיק יום יום משך
כמה שבועות טובים. ברור שהתיק היה מונח בכל מיני מקומות לא מקומות ודרכים
לא דרכים שאל לאמהות לדעת. לכן יש להקפיד שהאלמנטים יהיו מודבקים היטב, עד
השוליים. שלא יהיו אלמנטים בולטים שעשויים להיתפס ולהתחכך. ואם אתן בכל זאת רוצות להגן עליה יותר- צרפו למחברת שקית אורגנזה, שקית בד כלשהי, או אפילו
שמרדף.
לעומת זאת, כשאתן מוסרות את המחברת ההנחיה שלכן לבנות היא: זה שלך, נא “להתפרע” חופשי. מותר לתלוש דפים, לקשקש, להתלבט, למחוק. חופש. נסו לשדר שאין כאן חרדת קודש וזה השטח שלהן.
את המחברות אפשר להתחיל מספר חודשים קודם, כדי לתת זמן לתהליך.
ברגע שתאריך הארוע סגור, ולכל המאוחר חודש לפני הארוע רצוי להכין את ההזמנות לארוע. גלריה מרהיבה של הזמנות לבת מצווה בסגנון עבודת יד תמצאו באתר של מזמינים. לבנות זו חוויה מרגשת ומהנה לטייל בין ההזמנות, לבחור את העיצוב שהכי קולע לטעמן, להעלות ולנסות צילומים שונים בתוך ההזמנות ולהתרשם און ליין.
שיהיה בהרבה שמחת עשיה,
עינת.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *