לוח שנה חדש ומרגש לעיצוב עצמי

לפעמים צריך ללכת כמה מטרים אחורה, להתרחק קלות כדי לראות, בכדי שתגיע תובנה, הקרצה, או שפשוט נצליח להבחין בגלוי לעין. בנקודת חן מתחת לאף. כזו מין תחושה הייתה לי כשטיילתי עם משפחתי היקרה בברלין.

משפחה בהרכב מלא + חבר על מכסה ביוב ברלינאי טיפוסי

מצלמת, מתעדת, אוספת זכרונות בפנקסים, בראש, בשיחות עם הילדים, כמו שאני עושה הרבה וכל הזמן. מתגעגעת להורים. ראש השנה קרוב ומה כבר אפשר לחדש ומה כבר אפשר להכין. ופתאום ירד אסימון, ברור וחד. לוח שנה בעבודת יד זרוע צילומים, ברכות, ומילים יפות.

להורי יש במטבח מקום של כבוד ללוח שנה וגם אמא של עמרי שלי מנהלת מאז ולתמיד לוח שנה בין המטבח למזווה (מעבר אסטרטגי ממש). רק תמיד המכוערים האלה מהפניקס או של חבר או של עמותה כלשהי. ולנו יש תמונות נהדרות כל כך של כל הילדים היפים של המשפחה, לא חבל?
לוח שנה דיגיטלי ממש לא התחשק לי. שטוח מידי ודי ממוצה. רוצה את המגע של החומרים. התמונות המובלטות מבעד לדף. הקישוטים הקטנים, טקסטורות.

וכך הבשיל הרעיון, ומיד צוייר על אותו פנקס שקניתי ביורו וליווה אותי יום יום בתיק. רשמתי בו מקומות שנרצה להספיק לראות, ו- ✔ ליד מה שהספקנו, רשמתי את המצרכים לקניות בסופר של סוף היום, שישמשו לארוחת הבוקר למחרת, רשמתי תאורים של אוכל טעים שאכלנו והבטחתי לעצמי לנסות ולשחזר. גם את הלוח שנה שלי החדש שלי ציירתי על דף אחד, סקיצה מוקטנת. זה יהיה לוח נקי, בעיצוב מינימלי ולא משתלט. יהיה בו המידע הנחוץ ומעבר למידע הזה – במה, מקום לעיצוב כאוות נפשך.

לוח שנה לעיצוב עצמי. אתן רואות אותו כאן בתפזורת אך הוא מגיע כרוך בספירלת מתכת.

כבר ידעתי איזו תמונה תהיה בפורים, ואיך יראה הדף של סוכות, איך אציין את יום הנישואין של ההורים, איך יראה דף יוני בו יש מליון ימי הולדת במשפחה, ובאילו קישוטים אשתמש לדפים החמים של חודשי הקיץ. והנה מתחילה התרגשות של משהו חדש… שנה חדשה.

חושבת, שואלת, מתייעצת עם הסביבה הקרובה, והתגובות מחזקות את האינטואיציה שלא רק אני אשמח לעצב ללוח שנה כזה. הבת הגדולה שואלת בסיום התיאור שלי “אמא, גם אני אוכל לקבל אחד?”. כמובן יפשלי, אני עונה מחייכת לעצמי חיוך גאה. הילדה מבינה עניין.

 

פרחים עדינים מנייר, תחרות וושי טייפ מוסיפים המון חן

הלוח בגודל 20 על 30 והוא מודפס על נייר עבה ואיכותי מאוד. בחרתי בנייר בעל נוכחות מורגשת, שיוכל לשאת תמונות, הדבקות וקישוטים ולהשאר יפה יציב. סוג הנייר המדע הזה סופג לתוכו עטים ועפרונות, ולא דוחה אותם, כך שהם נספגים ונטמעים יפה בתוכו ומואד נעים לכתוב עליו.

כדי להבליט ארועים מסוימים ניתן לסמן אותם בתווית מוגבהת בדבק דו”צ עבה.

השתדלתי להשאיר לכן הרבה מקום לעיצוב. החלק התחתון מכיל את הלוח עצמו, ובתוכו התאריכים, החגים והמועדים. הכל בכתב הנוכח בעדינות ולא משתלט.

בתוך “הקוביות” יש מקום לרשום ולקשט בתוך הימים עצמם. לציין את השמחות והארועים שלכם. עכשיו נראה סבתא ששוכחת יומולדת של איזשהו נכד!

שימוש בוושי טייפ, תוויות, סיכות מתפצלות, עטים ומדבקות מאוד מתאים פה

כך נראה הלוח כשהוא “טעון” בתאריכים העבריים, שהוספתי בכתב יד.

החלק העליון של הדף- פנוי לעיצוב שלכן.

החלק העליון הוא רקע נקי ומקסים לעיצוב שלכן- תמונות, כרכות, קישוטים וכותרות

לוח השנה החדש נמצא כרגע במעמקי פס היצור וצפוי להיות כרוך ומוכן ביום ג’. היה לי קשה להתאפק אז לקחתי כמה דפים בודדים בודדים, אך הוא מגיע כרוך בספירלה עליונה, עשויה סליל מתכת. במרכז הספירלה טבעת לתליה.

הדף העליון הוא דף הכריכה ובו כותרת השנה בלבד. היתר- נקי לעיצוב. והנה אחד ארוז.

לוח השנה החדש שלי יצא לאור באמצע השבוע. ניתן כבר להזמינו כאן. החל מאמצע השבוע יצאו משלוחים לכל חלקי הארץ (ולחו”ל).

המחיר ללוח שנה אחד: 89 ש”ח.
המחיר ליחידה בהזמנת שלושה לוחות שנה ומעלה: 70 ש”ח.
סדנא לעיצוב לוח שנה תתקיים ביום ד’, ה 10/9 במסטיקים, רעננה.

כיוון שישנן בקהל קוראות הבלוג לא מעט נשים מוכשרות חובבות עיצוב (חלקכן כבר הזמינו לוח), אני מזמינה אתכן לצלם דף אחד מהלוח שנה שרכשתן כאן ועיצבתן. בשבוע של ראש השנה אעלה פוסט חגיגי עם עיצובי דפים שלכן, וקישור לבלוג שלכן (למי שיש). בטוחה שיהיו דפי חודשים נפלאים, אין לי ספק.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

בשבועות אחרונים העברתי את סדנת המיני אלבום מלא כיסים והפתעות שסיפרתי שסיפרתי עליה כאן ואת סדנת הרקמה על קנווסים שסיפרתי עליה כאן, כמה וכמה מחזורים. עושה רושם שהמשתתפות די נהנו, כך ששווה להצטרף!
הסדנא הבאה שתתקיים תהיה סדנת מיני אלבום מלא כיסים והפתעות, ביום ה’ ה 28/8 בין 18:00-22:00. זו סדנת סקראפ נהדררת, מלאה בחומרים ובטכניקות, ובה אנחנו בונים אלבום משגע, אז כדאי לכן לבוא 🙂 הרישום כאן.
שיהיה שבוע מוצלח ושקט,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *