כלות DIY- מיה רן

שמחה לארח כאן בבלוג את מיה רן, ללא ספק אחת הסנוניות הראשונות של חתונות DIY בארץ. מזמינה אתכם לצלול אל תוך חתונה חלומית, נקודת שיא מרגשת אחרי חודשים של חשיבה, עשיה ועבודה יצירתית שקדנית. שמחה להכיר לכם את מיה, שחלמה על חתונה אחרת, שהצליחה להבהיר לעצמה במיליון פרטים קטנים איך היא תראה שהחתונה שלה תראה, איזו אוירה תהיה בה, ומה יהיה טעמה. מצוידת בכמויות בלתי נדלות של חזון ונחישות, מיה הצליחה להפוך את הפנטזיה למציאות, את התכנונים והסקיצות לחוויה מיוחדת, חד פעמית וקסומה. אין ספק שמיה וליאל התחתנו בהרבה אהבה.

את מיה הכרתי דרך הבלוג שלה, המכורה לסקראפ, לפני שנים אחדות. הבלוג של מיה פנה למכורות לסקראפ, והיה בנוי על לקטים עשירים, איכותיים ומעוררי השראה של עבודות סקראפ שנעשו ברחבי העולם. או אז, בעולם הטרום-פינטרסט, הבלוג של מיה היווה תחליף ויזואלי ראוי לקבלת מנה של השראה בגמיעה מרוכזת, הישר לוריד. כשהגיע עדכון על פוסט של מהבלוג של מיה ידעתי שהלכו לי כמה שעות טובות, ובעצם זכיתי בכמה שעות בגן עדן של יופי ואסתטיקה. כמה היה חסר אז פינטרסט והיה צריך לתייק בפייבוריטס או לשמור בספריות על המחשב, אילו ימים חשוכים…

מיה מספרת שהסקראפוהוליות שלה באה לידי ביטוי בעיצוב לבית ובחפצים שימושיים ופחות בעיצוב דפי 30 על 30 לאלבומים. דרך השיטוט אחר השראה לבלוג התוודעה מיה לחיבור המדהים של סקראפ & חתונות. “אמרתי לעצמי שאת החתונה שלנו אני הולכת לעשות כמו שאני רוצה, שתהיה אישית ושלי. היה לי ברור שאני רוצה לקחת חלק, שזה חשוב לי ואני לא מוכנה לוותר על זה.”
מיה וליאל בחרו לערוך את החתונה בבאר של סבא. “כשישבנו עם הצוות ושיתפנו בתוכניות ובחלומות שלנו לעיצוב החתונה נבהלנו מהעלויות. החלטתי לראות מה אני יכולה לעשות לבד וכך הצלחתי לצמצם את המחיר לחצי. בניתי תוכנית עבודה. והתחלתי לעבוד.”

את החתונה מיה הפיקה יחד עם אמה במשך כשנה. זה
היה תהליך לידה שהתקדם לו אט אט עד שהפך להיות יצירה קוהרנטית אחת. מיה מספרת שהעיצוב שעשתה לא נולד מקונספט של קו סגנוני אחיד, אלא מחיבור של פינות, איסוף פריטים ורכיבים שמיה השתוקקה שיהיו בחתונתה. אפשר לומר שלמעשה ההרמוניה הסגנונית נבעה מהעובדה שהכל התחבר לטעמן של הבת והאם. זה היה הקו המקשר.

הקסם התחיל מנקודת הכניסה לגן, בחוויה משולבת של יופי, ניחוחות וצלילים. על שולחן הקבלה הודלקו נרות ריחניים שהעניקו אווירה נהדרת. בהמשך הוצבה תיבת נגינה הולנדית יפייפיה שנגנה מוזיקה, הנעימה את הכניסה לגן והוסיפה לאווירה הקסומה.

אוירה קסומה בכניסה לארוע, צלילים מתיבת נגינה ונרות ריחניים

כיוון שהחתונה היתה חתונת שישי של צהרי חודש מאי, מיה ואמה בחרו להעמיד סטנדים של כובעי קש ומניפות שחולקו לאורחים. האורחים נטלו מהאביזרים בשמחה, גברים כנשים השתמשו באביזרים, נראו מקסים, ונכנסו לאווירת הגן.

כובעי קש ומניפות התורמים לנוחות האורחים ולאוירה של מסיבת גן

בהמשך הכינו הבת והאם שולחן לברכות, שהיה בנוי על פריטי עיצוב נוסטלגים אישיים מהבית של מיה ואליאל. בנוסף, העמידו אלבומים שהכינה מיה בעבודת יד, וצילומים של השניים מתקופות שונות בחיים.
מיה רכשה מזוודת וינטאג’ ומכונת כתיבה ישנה בשוק הפישפשים, את האהילים ופריטים אחרים הביאה מאמסטרדם בה ביקרה זמן קצר לפני החתונה.

שולחן לכתיבה של ברכות אישיות סקראפי על כל פרטיו

על השולחן עמדו קופסאות של כרטיסי ברכה מעוצבים, מעטפות ועפרונות בכל מיני צבעים והאורחים עצרו וכתבו ברכות.

אוירה נוסטלגית ואישית בסולחן הברכות

“מבחינתי כל דבר יפה שאני רואה או ממציאה הופך להיות אתגר”, מספרת מיה. כך למשל ראתה ברשת מספרי שולחן נהדרים מחישוקי רקמה והם מצאו חן בעיניה. אחרי שניסתה לבצע את המספרים ברקמה גילתה כצפוי שמדובר באינסוף עבודה. “לקח זמן והתנסות עד שפיצחתי את העניין ופתרתי אותו בשימוש בכפתורים.קניתי 35 מסגרות פלסטיק, דמוי עיגול רקמה, כמה מטרים של בד רקמה והשתמשתי בכמויות הכפתורים שהיו לי בבית עוד קודם, התחלתי במלאכה…”

מספרי השולחן שיצרה מיה מחישוקי רקמה וכפתורים

על מרכזי השולחן הונחו קופסאות במראה של ספרי ווינטאג’, צנצנת קטנה עם נשיקות או מרשמלו, עששית קטנה עם פרח וסידור פרחים מעודן.
מיה ואמה תכננו את עיצוב הארוע כך שבכל מבט יהיה משהו, פריט מעניין, פינה מעוצבת. כך עברו פינה פינה ורקמו את הגן כולו בפינות חמד. מעל אזור השולחנות נתלתה שרשרת של 120 מטר של דגלוני בד פרחוניים ויפיפיים אותה תפרו השתיים בעצמן והוסיפה לאוירה האביבית החגיגית.

 

עיצוב החופה היה החלק היחידי שמיה לא הייתה מעורבת כלל ושחררה למעצבת הבאר, שלי כהן. שלי ידעה שמיה חולמת על חופת גזיבו ועיצבה חופה אוצרת נשימה וחלומית. החלק העליון של החופה נשזר בפרחים וירק, מתחתם נתלו בדי תחרה לבנים, שנקשרו בזרי פרחי קטנים וסרטים.

חופת גזיבו נפלאה ורומנטית

במהלך השיטוטים בבלוגים בחו”ל ובפינטרסט מיה אספה רעיונות לשולחנות מתוקים וידעה שהיא רוצה לשלב פינה מתוקה מרהיבה בחתונה. “לא ידעתי אם אצליח לעשות זאת משום שעד לאותה נקודה לא ראיתי שולחן דומה בארץ”. מיה פנתה לרעות חיון פיינגולד, לימים שותפה בפודינג, ויחד הן תכננו את הבר המתוק. על אף המעורבות של מיה בתכנון המקדים, מיה נדהמה פשוט מהיופי כשראתה הכל בלייב. “זה היה פשוט מעבר לחלומות שלי….”

שולחן מתוק מרהיב, עמוס במנות קטנות, אישיות ויפות

בתכנון המקדים אמא של מיה הציעה להשתמש בחופת הגפנים שבגן כחנות פרחים בה יכינו זרים לאורחים, ושולחן חלוקה של חלות לשבת. חנות הפרחים הפכה להיות עמדת שזירה פעילה, והאורחים היו מאושרים לצאת עם חלה וזר מהארוע.

חלות לשבת שחולקו לאורחים ביציאה מהארוע

החלות הוגשו בשקית נייר חום שמיה שדרגה ע”י חרור השוליים בפאנץ’ בורדר. לכל שקית הוצמדה תגית עליה מיה חתמה בחתימה של ליאל ושלה שהזמינה במיוחד לארוע.

עמדת שזירה של זרי פרחים לשבת

“אמא שלי היא ההשראה הכי גדולה שלי וגם היום היא מעורבת מאוד בעסק”, מספרת מיה. “יש לה
את הטעם הכי טוב שהכרתי אי פעם וזה פשוט לא יאמן שלא עסקה בעיצוב אלא
בתחומים רחוקים מרחק שנות אור מאסתטיקה ועיצוב. אמא שלי לימדה אותי לחלום על דברים יפים
ולהגשים אותם. היא נכחה בכל פגישה ובכל החלטה. למעשה תרגמתי את היכולות
האסתטיות והעיצוביות שלה לחתונה שלנו”.

מיה מספרת על שנה של הכנות, הדבקות, גזירות, טעימות, ריצות והגשמת חלומות. “היו רגעים בהם תהיתי  האם האורחים יבחינו בפרטים וישימו לב להשקעה, או שמא אלו דברים שרק אמא ואני רואות. מסתבר שטעיתי. עד היום אנשים ניגשים אלי ואומרים שזאת היתה החתונה הכי יפה ומהנה שהם לקחו בה חלק, שבכל פרט הושקעה מחשבה ושהם נהנו לשמוח איתנו. מבחינתי זה שווה את הכול, הידיעה שהאורחים נהנו, שמחו ואהבו איתנו”.

פרטים בחתונה, מנות קטנות ומדוייקות של יופי וטעם משובח

בימים אלה, שנתיים אחרי החתונה המדהימה הזו, מיה פתחה דף עסקי ולי היה העונג לפרגן לה ולהיות האוהד הראשון. לאחר תואר ראשון בחינוך לגיל הרך ועבודה במנהל אקדמי, מיה בחרה ללכת אחרי הידיים והלב ולהקים עסק משלה. אמנם בשבועות הקרובים מיה עסוקה בעיצוב חתונות של לקוחותיה, אך היא מתכננת לעבור מעיצוב ארועים ליעוץ וליווי לכלות DIY והשכרת פריטי עיצוב לארוע. “אני מאמינה שגם בתקציב קטן יחסית אפשר להוסיף טאצ’ אישי לחתונה וגם כלות שאין להן את הכלים יכולות ליצור ארוע מדהים ולקחת חלק בארוע שלהן. חתונת DIY היא חתונה יחודית ואישית, ולא תהיה חתונה דומה לה.

“חשוב לי להעניק ללקוחותי ערך מוסף מלבד שרותי העיצוב המקובלים היום בשוק”, אומרת מיה. “רקחתי את התמהיל העסקי המתאים לי- יעוץ וליווי אישי לכלות, מבנה מודולרי לפי שעות כשכל כלה בוחרת את המתאים לה. יש לי סטודיו מאובזר ויש בו אפילו מכונת תפירה”. הכלות שמגיעות ליעוץ אצל מיה מתחילות קודם בהגדרת הקונספט לחתונה ויוצרות קובץ של אסתטיקה עיצובית, הכולל צבעים וסגנון- אורבני, כפרי, וינטאג’… מיה מעודדת את הכלות למצוא רעיון עיצובי יחודי לחתונה, שיביא את הזוג לידי ביטוי. “אני עוברת תהליך מאוד משמעותי ואישי עם הכלות. אנחנו יושבות יחד שעות, מחפשות דברים יחד, פתרונות ורעיונות. זהו תהליך מאוד מרגש”.

*כל הצילומים שבפוסט נעשו ברגישות רבה ובמקצועיות ע”י הצלם אילן סבירסקי. עצה טובה של מיה: אם החלטתן להשקיע ב DIY אל תוותרו על צלם שיודע ויכול לצלם יפה את הפרטי- פרטים שיצרתן.

תודה למיה על השיתוף, על אומץ וחזון מעוררי השראה,
על היכולת ללכת עם החלום ולממש אותו באינסוף סבלנות וכשרון
לחיי הרבה חתונות יפות ואישיות שבדרך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *