שמונה טיפים כיצד להפוך את הארוע שלכם לבלתי נשכח

אתם עומדים להתחתן בקרוב או מחתנים בת או בן. אתם ודאי רוצים חתונה אחרת, לא עוד אחת. אתם רוצים שהחתונה תהיה משמעותית ומרגשת עבורכם. אתם מקווים שהאורחים שלכם לא יראו בחתונה שלכם חובה, ושיבואו מתוך רצון אמיתי להשתתף. אתם רוצים שהאורחים שלכם יהנו להיות נוכחים ויהיו באמת שותפים לחוויה. אתם משתוקקים שהארוע שלכם יהיה אישי ומרגש. הנה כמה הצעות בשבילכם.

שמונה עקרונות הרלוונטים לכל ארוע אישי
{בת מצווה, בר מצווה, מסיבת ברית או בריתה, יום הולדת משמעותי וכל ציון דרך משמעותי בחייכם}

הקדישו זמן למחשבה על משמעות הארוע, ומה הוא מסמל עבורכם ונסו להבין, באמת,
למה אתם מציינים אותו. רשמו את התשובה על פתק או בפנקס ארגון הארוע ונסו
להתיחס אליה כנר לרגליכם, כמצפן המוביל את הבחירות שלכם בארוע. יש מצב
שהתשובה תהיה התמצית של קטע קריאה שתרצו להקריא לבני המשפחת ולחברים בארוע
עצמו.
לעיתים אנו נוטים לעשות דברים באופן אוטומטי, לעיתים מתוך רצון להתאים את הארוע לציפיות האורחים והמוזמנים או בני המשפחה ולעיתים מתוך המוכר והידוע. נסו להתנער לרגע מנקודת המבט דרך עיני הסביבה ונסו לחשוב באמת מה נכון לכם.
עבור בנות ובני הבר מצווה, התהליך סופר חשוב, ויכול לעשות את כל ההבדל, בין עוד בר מצווה/ בת מצווה לבין ארוע שיש בו משמעות אישית.
כלי מומלץ שיעזור לכם להתייחסת למשמעות, עליו כתבתי בפוסט נפרד, הוא מחברת אישית, שתהפוך להיות מזכרת מקסימה מהתקופה, חותמת ממה שהייתה הבת בפרק זה בחייה. בהתעלם מהצד העיצובי מחברת כזו מקסימה גם לבנים משתפי פעולה 🙂

מחברת משמעות.
תנו מקום להעדפות ולתחביבים שלכם. זה המיוחד בכם. אם יש לכם תחביב או תחום
עניין שממש עושה לכם טוב, אם סיפור ההכרות שלכם יכול להיות מתורגם למשהו
ויזואלי או נוגע במקום גאוגרפי מעניין הפכו אותו לקונספט שיוביל את לב
בארוע. נסו לחשוב מה מאפיין אותנו, מה מאפיין את הילד או הילדה שלנו. דוגמאות לנושאים יש אינספור, זה יכול להיות אהבת הים, סגנון מוסיקלי שאהוב על בני הזוג, התחום המקצועי (בעיקר אם הוא זהה), מוצא, תחביב משותף, ספר או סרט שאוהבים. האורחים שלכם יחוו את האירוע דרך הנושא שלכם ובאוירה שבה בחרתם, מה שיוסיף הרבה התרגשות, שותפות וכיף לארוע.
בפוסט אהבה הודית סיפרתי על זוג רופאים שהכניסו את עולם הרפואה לחתונה בצורה צבעונית ומרגשת. בתחום הבת מצווה/ בר מצווה סיפרתי על ארועים בהם המשפחות החליטו ללכת עם התחביב של הילדים, אם זה בלט, ספורט, אהבת הים, מוסיקה (ובקרוב תכנס הזמנה בתימה של קריאה). אם יש לכם נושא וקונספט מומלץ להתייחס אליו כבר בהזמנות. כמו שכבר אמרתי כאן איפשהו, ארוע מיוחד מתחיל בהזמנה מיוחדת, וההזמנות שלכם הן למעשה הקשר הראשון של האורחים עם הארוע שלכם.
הזמנות ומדבקות תואמות לבת מצווה של מאיה היפה. רקדנית בלט.
שתפו בני משפחה, קרובים וחברים בתכנון ובעשיה בארוע. אל תתייחסו לאורחים שלכם רק כאל אנשים שאמורים לכבד אתכם בנוכחותם ושתפקידכם לבדר ולהנות אותם. מי שאוהב אתכם יהיה מאושר לקחת חלק פעיל בארוע שלכם. לחשוב, להתלבט, לעשות, להכין ולארח איתכם. חשבו כיצד יוכלו האורחים לקחת חלק בארוע. הכינו פינה לכתיבת ברכות אישיות שתוכלו לצרור אחרי הארוע לספר או להדביק באלבום. לחילופין הניחו ספר אורחים שתכינו במו ידכם ובו האורחים יוכלו לכתוב ברכות מהלב. תרגישו חופשי לבקש מהקרובים לכם עזרה קטנה. קרוב לוודאי שהם ישמחו, ואתם תהיו פחות טרודים.
פינה לכתיבת ברכות אישיות בארוע משפחתי

הפשילו שרוולים ו”עשו זאת בעצמכם”. שלבו כמה אלמנטים של DIY (עשה זאת בעצמך) בארוע שלכם. למשל, הדפיסו פתקי הושבה אישיים או הכינו כאלה בכתב ידכם והגישו אותם בצורה נאה השונה, מהסידור הסטנדרטי על שולחן בקבלה. הכינו מתנות קטנות לאורחים מעשה ידייכם, אותן יקבלו בסיום הארוע בתוספת תווית אישית. המדריך המלא לפרוייקטים DIY תמצאו כאן. 

 

מקפלים לאורחים קווה-קווה
צנצנת אישית ובה ממרח ביתי בצירוף מדבקה מעוצבת

 

מארזי פרחים אישיים בצירוף כרטיס תודה לאורחים בארוע
אריזות גרנולה אישיות לאורחים, ההדרכה כאן.

 

השקיעו בצד הויזואלי של הארוע. אנשים חווים דרך כל החושים, בראש ובראשונה דרך העיניים. אם מקום הארוע יהיה מטופח, אם תדאגו למראה אסתטי ותשקיעו בפינות יפות, דגלונים, נרות, שרשראות, קישוטים, אביזרים על השולחנות, תיצרו חוויה מיוחדת ומרגשת שתתחיל מרגע הכניסה למתחם הארוע שלכם היכן שלא יהיה, גן ארועים, חצר או בבית פרטי.

 

פרח נייר משי לבן מדעים DIY. ההדרכה בבלוג של איריס ורשבסקי

 

מכינים שרשרת דגלונים שמיפה את סביבת הארוע, ההדרכה כאן

 צלמו. אין הכוונה היא שתחזיקו את המצלמה כל הארוע ביד, אבל בהחלט חשוב לתאם עם אחד האורחים שיצלם עבורכם. בנוגע לחתונות, בהן ברור שהצלם הוא אחד הספקים החשובים בארוע,  אין מה להוסיף, מלבד ההערה שחשוב לברר לעצמכם מה חשוב לכם, למצוא צלם מתאים לציפיות שלכם ולתקציב ולהנחות אותו מה חשוב לכם שיצלם. אנשים מסויימים, סיטואציות, פינות שהשקעתם בהן מחשבה ודאי תרצו שתהינה מתועדות וכולי.

הכינו אלבום. היום החוויה טריה בזכרונכם אך ככל שהזמן יעבור תהיה משמעות
גדולה יותר לאוצרות הרגע והזכרונות. לכלות ולחתנים בד”כ ברור לחלוטין שאלבום הוא עניין
בסיסי עליו לא ניתן לוותר. הקדישו מחשבה לאיזו סוג אלבום תאהבו, האם תרצו שיהיה
אומנותי או יותר “מסודר” ופונקציונלי. על הקשת תמצאו מגוון של סוגים
וסגנונות. כלות העוסקות בסקראפבוקינג בתור תחביב (עיצוב אלבומים) מעדיפות לרוב להכין את האלבום בעצמן.

אלבום חתונה בעבודת יד של המעצבת אולושקה

לצד אלבום “הארוע” אפשר להכין אלבום
קטן נפרד, בגרסת מיני, ליום החתונה ולהתארגנות לקראת הארוע. אלבום מקסים אחר הוא אלבום שיוצב כמו מחברת רשמים, בתוספות הערות ורישום קטנים בו תתייקו את החומר שהחברים צילמו במהלך הארוע שלכם. אולי אלה לא התמונות הכי מקצועיות שיש, אבל מאוד אותנטיות, ומאוד מזווית הראיה האוהבת שלהם, ומכאן קסמן.
גם להורים לילדי בר מצווה, בת מצווה או
מסיבת ברית, מומלץ לא לוותר על יצירת אלבום מזכרת מהארוע. אלה, בתוספת אלבום החתונה של ההורים יהפכו להיות ברבות הימים חומר הקריאה המשפחתי המועדף.

תהנו. באמת. זה נשמע כל כך טרוויאלי, אבל ממש לא כך. עשו הכנה נפשית לעצמכם ולמעורבים בארוע שאתם הולכים להנות. טרחתם, עמלתם ועסקתם בארוע חודשים ספורים, לעיתים אף יותר. כעת מה שנותר הוא להתרווח לאחור ולהנות. לנסות לשמור על שלווה ורוגע ולא להתרגש מזוטות. יכולה רק להעיד בתור כלה, שבאותן שעות מרגשות של-לקראת הארוע, משפחתי היקרה, איתה בחרתי לבלות את היום הייתה כל כך מתוחה ונרגשת שכולם הצליחו להרגיז את כולם. סבתא עליה השלום כעסה על אמא על שלא לקחו אותה למאפר מקצועי (באמת לא ברור למה לא), אחות הייתה צינית כלפי התסרוקת של השניה, לאבא היה כל כך חשוב להראות טוב שכעס שכל הבנות מחמיאות זו לזו ושאף אחד לא מבחין בהופעה שלו.

אני, בכל המתח הזה החלטתי שזה היום שלנו, הערב המיוחד שלנו, שאני מתרכזת באהבה שהביאה אותנו עד הלום ושום דבר לא יחריב את שמחתי. זה עבד!
בתור אמהות לבנות או בני בר מצווה תפקידנו לשדר להם את שמחת הארוח, האהבה, והגאווה ולהשתדל להניח את הלחצים בצד. בד”כ הם טרודים בעצמם מהארוע, כך שלפחות ימצאו רוגע בעיננו השלוות 🙂
הכי חשוב-
שיהיה במזל, ורק שהיו שמחות!
עינת.

קישורים לפוסטים רלוונטיים שאני אוהבת, מחוץ לבלוג של מזמינים:

– פוסט מצויין ובו טיפים לעיצוב השולחן מהבלוג של המעצבת אלישבע מנקין hook n loop design ובו רעיונות קולעים לעיצוב השולחן. לגזור ולשמור לכל ארוע שמעורב בו אוכל!
– מסיבת הרווקות מעוררת השראה שארגנה נוית אללוף, הבלבוסטה הסופר מוכשרת לאחותה נטלי, ובה הרבה השקעה בפרטים.
– מסיבת רווקות משגעת אחרת, מלאה השראה, שארגנה המעצבת הגרפית ענבל גיבור לחברתה טולי.

Tags from the story
, ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *