בר מצווה, בת מצווה, תחביבים וקונספט

החודש עיצבנו והדפסנו הזמנות בר מצווה ובת מצווה, לילדים מקסימים, בעלי תחביבים מיוחדים, שהיה להם מאוד חשוב שהתחביב ישתקף בהזמנה שלהם.
ילד ש”מכור” לספורט אתגרי, ילד מוסיקלי, ילדה שליבה בריקוד וילד שאוהב מאוד את הים.
ראינו בכך הזדמנות להרחיב את קטגוריות בר מצווה ובת מצווה באתר, אפשרות להקשיב לקהל וליצור עיצובים בקונספט תכני, ב”תֶּמָה”, מה שנהוג לכנות בלעז theme. כשמדובר ברעיונות שיכולים להתאים גם לאחרים, וכאשר יש אפשרות מבחינת לוחות הזמנים (גם שלנו וגם שלכם) אני לוקחת את האתגר בכיף, מנסה להכנס לראש שלכם ולעצב הזמנה מתאימה.
הנה, משתפת בתהליך ובתוצאות.הזמנה לבר מצווה בקונספט אתגרי
לילדים שאוהבים אתגרים פיזים באופים כמו רכיבה על אופניים, סקייטבורד, רולר בליידס, טיפוס, גלישה וכאלה, עצבתי הזמנה עמוסה בחיצים שונים אותם גזרתי וחתכתי במיוחד. החיצים הוכתמו ויושנו בשוליהם והודבקו בגבהים שונים ליצירת אפקט של עומק, הצללה ותלת מימד על הדף. התווית בתחתית התמונה עשויה נייר קראפט גס וקשורה בשרוך בד מפוספס שהמתין זמן רב באוסף הסרטים שלי, עד שנמצא המקום המתאים לו.
אב הטיפוס של ההזמנה צולם, עובד והותאם דיגיטלית כך שתוכלו לשלב באתר צילומים שלכם בתוך ההזמנה הזו ולהתרשם איך היא הולמת אתכם 🙂


גב ההזמנה ממשיך את הקו של החזית אך מותיר די מקום לרישום פרטי הארוע שלכם.

גב ההזמנה.

עצבתי גם מדבקה עגולה תואמת המשמשת לסגירת המעטפות, או לחילופין לאריזת מתנות אישיות או כרטיסי תודה אישיים.

מדבקה לסגירת המעטפה.

מוצר נלווה מומלץ, שהכנתי גם ליובל הוא קנווס מזכרת ובו אלמנטים תלת מימדיים הבולטים החוצה מעל ההזמנה השטוחה. זו מזכרת מקסימה מתקופה מיוחדת. ואם כבר טרחתם ויש לכם הזמנה אומנותית ויפה, למה שלא תמשיכו להנות ממנה גם לאחר הארוע…?
הכל נעטף ונארז באהבה ובברכת מזל טוב.

סט אקסטרימי לפני איסוף

הזמנה בקונספט מוסיקלי
לילדים שצלילים ומנגינות עושים להם את זה עצבתי הזמנה מלאה באלמנטים מוסיקליים. בהזמנה דפים מסונטות ישנות, עמודים מפנקסים והחתמה של מפתח סול. חיתוך קווי מתאר של האותיות MUSIC במכונת החיתוך שלי- הסילוואט יצר חלונות, ומאחוריהם הודבק דף תווים. תכים תפורים במכונת תפירה וכפתורי עץ, צבעים טבעיים, הממשיכים את החומריות הטבעית של כלי המיתר והפריטה. רקע ההזמנה הוא נייר בהדפס עץ שנוצר מצילום קורות עץ מולבנים בהם נתקלתי פעם לצידי בדרך. שמחתי שהמצלמה הייתה איתי.

הזמנה מוסיקלית
אורזים לעופרי

הזמנה לבת מצווה בקונספט ריקוד
כשפנתה אלי אמא של מאיה המקסימה, היה לה ברור שהריקוד שכל כך אהוב על בתה חייב להיות בהזמנה. תראי, זה יתאים להמון ילדות, היא אמרה לי, וצדקה. בין לילה ההזמנה הזו הפכה להיות אחת ההזמנות הפופולריות בקטגוריית ההזמנות לבת מצווה באתר.
החומרים ששימשו בהזמנה הזו הם דפים שהוכתמו בעדינות בדיו בצבעי ורוד
עתיק עד חום, סרט סאטן, חבל סאטן קלוע משגע, חוט כותנה עבה, חיתוכי נייר
עדינים וסרט תחרה.

ניירות, דפים, שרוכים, סרטים וחוטים שיהיו בקרוב הזמנה.

הלייאווט (layout) של ההזמנה נבנה בסילוואט קמאו, המכונה המדהימה שלי לחיתוך נייר. למעשה עצבתי את המבנה בתוך הממשק של תוכנת הקמאו והוריתי לסכין החד והעדין לרוץ על הנייר וליצור עבורי את החרירים.

שלבים עיצוב הליאווט של אב הטיפוס במכונת חיתוך הנייר

היה כאן סוג של אתגר הנדסי, כיוון שנדרש תיאום מילמטרי בין החרירים החיצוניים לפנימיים, שכל אחד מהם נחתך על נייר שונה.
חברינו בדף הפייסבוק, היו שותפים להתייעצות ערה. מאיה היפה חזרה מצילומי הבוק אצל הצלמת רחל עם צילומים משגעים, אחד יותר יפה מהשני והיה ממש קשה לבחור איזו תמונה לשלב בהזמנה. וזו הזדמנות לומר תודה שעזרתן לנו, היה תענוג, השותפות הזו בזמן אמת 🙂

מאיה מודדת את ההזמנה, הבחירה קשה.

 

לבסוף נבחרה התמונה המרכזית וההזמנה נשלחה להדפסה במספר העותקים המבוקש. להזמנה צורף קנווס עליו אלמנטים מובלטים- נעלי פוינט, שרוכי הנעליים, תוית הכותרת וחצאי פנינים לבנות, כולם חומרים “אמיתיים” הבולטים מתוך התמונה.

ההזמנות של מאיה

עיצבתי גם מדבקות שישמשו לאריזת המתנות למוזמנים- מגבות רחצה אישיות שיחולקו במסיבת הבת מצווה, המתוכננת להיות מסיבת חוף.

מדבקות בלט להשלמת הסט. בנות אוהבות סטים!

 

וכאן ההזמנות של דפנה המתוקה לפני שליחה. גם דפנה אוהבת מאוד ריקוד ובחרה בעיצוב הזה להזמנה שלה. ההזמנות והקנווס שלה נארזו ונשלחו לעיר במרכז הארץ.

ההזמנות של דפנה. הצצה לתוך ארגז, רגע לפני שליחה

הזמנה בקונספט ים
לאוהבי הים, אלה שרחש הגלים מרגיע ומרגש אותם, עיצבתי הזמנה, הפעם ללא מקום לצילום, למען הביישנים שביננו.
אב הטיפוס של ההזמנה נעשה בטכניקה שנקראת “פיפר פיסינג” (paper piecing). יצרתי פיסות של נייר בגוונים שונים של ירוק-טורקיז.

פיסות נייר, מה שנראה כבלאגן יורכב למשטח גלי אחד

הפיסות מתחברות זו לזו כפאזל ויוצרות גלים גלים כעין ים. ישון שולי הגלים בדיו חום מדגיש את הפרדה בינהם.
לאחר שכל הפיסות חוברו יחדיו נוספו תכים לבנים המדגישים את התנועה הגלית.

הזמנה ברוח ים, חזית וגב.

עד כן. מקווה שנהנתם מתהליך היצירה.
האמת שרבים מלקוחותי שואלים אותי על תהליך העיצוב. אני מקווה שכעת התהליך ברור מעט יותר, ואולי גם ברור מדוע העיצובים של מזמינים נראים שונה מעיצובים שנעשים במחשב מא’ ועד ת’. פשוט בגלל שבעיצוב ההזמנות שלנו יש שימוש בחומרים מגוונים ובמרקמים שונים, בטכניקות אומנותיות שונות, מה שמעניק את התחושה החמה והאינטימית שכל כך אופיינית לעבודת יד.

תודה שקראתן עד כאן 🙂
עינת.

 

 • ההזמנות נהדרות, זה לא חדש. אבל הקנווסים האלו שלך…כיף לראות שאת נותנת לאמנות שלך מקום של כבוד, וכיף לראות את המשחק הזה בין עבודת יד-דיגיטלי-עבודת יד. אפשר קנווס גם אם אין לי אירוע ?

 • זה פשוט מקסים. הזמנות יפהפיות!גם כל הדברים הנילוים נהדרים!
  כל הכבוד לך גלידונית יקרה♥
  ואגב, בתור חובבת השפה העברית…תמה זה פשוט…"נושא"…

  • תודה חתולי יקרה 🙂
   את צודקת, תמה זה פשוט נושא. מבחינה מילולית, כן. אבל למה מרגיש לי שלא מקפל בתוכו עולם שלם שלה השראה, יצירה, עשייה…?
   עד שתוולד מילה מתאימה, נבחר בזו בנתיים. נושא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *