אהבה הודית

הודו מדהימה. צבעונית ושוקקת חיים. אי אפשר לדמיין אותה, וכל כך קשה לתאר אותה, אבל בשניה שאתה חווה אותה היא נחרטת בכל החושים. צבעוניות הקיץ שלנו והחום המהביל הביאה אלי ריחות של הודו, בה טיילתי לפני כמה שנים.

צבעוניות הודית


הייתי חייבת, פשוט חייבת לעצב לגלרית החתונות של מזמינים הזמנה לחתונה בהשראת הודו.
באתגרים מהסוג הזה אני נוהגת קודם כל לאסוף חומרים. תמונות להשראה מהרשת תייקתי בלוח פינטרסט יעודי שקראתי לו “indian wedding“.

לוח ההשראה- indian wedding

מהר מאוד התגבשה לי פלטת הצבעים: ורוד פוקסיה, ורוד בהיר, סגול, צהוב, כתום, זהב. צירוף שאיננו הבחירה המיידית שלי, אבל בתור השראה הודית- כל כך כן! יצרתי רשימה של מילים: צבעוניות, חֹם, סלסולים, פרחים, כפכפים, קעקעים, טיקות, גרלנדות, קישוטים. לצד ההכנה הרעיונאית עברתי ממדף למדף, מדף לדף, הצצתי בכל צנצנצת וכל קופסא וריכזתי מלאי של חומרים שמדברים בשפת הודו. חיוך של אושר ופליטת “בינגו” ברחה משפתי כשמצאתי את אוסף הטיקות שלנו, שרידים מהביקור בהודו.

והתוצאה-

חזית ההזמנה

 

גב ההזמנה

ברגע שההזמנה ברוח הודו עלתה לאתר, ושניה לפני כתיבת הפוסט, נפלאות האינטרנט הכו שוב, והגעתי לפוסט משגע בבלוג ruffled המתמקד בחתונות וינטאג’. הפוסט סוקר חתונה נדירה, מהממת ומרגשת גם דרך המסך, של זוג – היא הודית והוא אמריקאי. השניים רופאים שרצו חתונה שתהיה גם הודית וגם מערבית באופיה. דרך עולם הערכים שלהם וה”DNA” של הזוגיות שלהם הם יצרו חוויה הודית מערבית בצבעי ורוד וכתום ובמסרים של אהבה, מרפא (אמרנו רופאים) ופילים (בעל החיים האהוב על הכלה – אמרנו הודית). מציגה לכם מקבץ אקראי- היה מאוד קשה לבחור מה להביא לכאן! -ממש ממליצה להציץ במקור.

הנסיך הגיע רכוב על סוס לבן ומקושט

 

איזו כלה מהממת!

 

פלטת צבעים הודית המקשטת את החופה

שולחן קבלה ולוח גדול שכינו אותו “waiting room” (אמרנו, רופאים) חיכה לאורחים ובו דפים מוכנים למרשמים. האורחים התבקשו לרשום מרשם לחיי נישואים טובים.

מרשמי האורחים
פילים, צלבים המסמלים מרפא, וכותרות שונות מהשדה הסמנטי של רפואה-אהבה-מזור קישטו את הארוע.
מספר לשולחן
ואחר…

אז הייתה לי הזדמנות להזכר בחוויה ההודית שלי ולחטט קצת בספריות התמונות. במראות וצבעים אופייניים, ולהתגעגע. אחותי היקרה שהתה עם משפחתה כמה שנים בדלהי, במסגרת שליחות, והיה כל כך מפתה להשאיר קצת את הילדים בבית ולשטוף את העיניים בחוויה ההודית.

מראות הודיים טיפוסיים. הצבעים עזים כל כך.

 

והריחות- עוד יותר!

לגמרי במקרה נחתתי בהודו בזמן פסטיבל הצבעים- ההולי– איך מתאים ואיזה מזל!!! עגלות עמוסות אבקות צבע מוכרות לקהל שקיות עמוסות אבקה. והמטרה של כולם אחת- להשתולל! יש להם אפילו מזרקי צבע ענקיים שנראים כמו המזרקי בריכות הפופלרים היום (בטח משם הם הגיעו אלינו, הם גם מרגישים כמו איכות המוצרי פלסטיק ההודיים) והם מפתיעים אחד את השני ומתיזים צבע בטירוף.

מראות מפסטיבל ההולי ומפסטיבל הפילים

ולמי ששרד עד כאן- הבאתי לכם סרטון שתראו את ההודים המצחיקים האלה בחג ההולי שלהם. וכמה המערביות זרה בתוכם.

שיהיה לנו המשך של קיץ צבעוני ומלא בארועים מרגשים ומרעננים,
עינת.

  • איזו חתונה יפה וכתומה! עוצר נשימה! מתחילות להיות לי חרטות (למרות שהיה לי זר כתום, ומפות/מפיות כתומות על חלק מהשולחנות…). מקסים וכיף לקרוא. ניסיתי לדמיין אותך בהודו. מצד אחד מתאים בול. מצד שני קצת מפתיע. לא יודעת למה…אני מאמינה שההזמנה הזו מתאימה בול להרבה זוגות, בדיוק השבוע דיברנו בינינו, החברים, על זה שה"טיול-אחרי-צבא" הוא מקום ההיכרויות השני הכי נפוץ, אחרי הצבא עצמו…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *