DIY- לקראת כלה

לב הפוסט הקודם, “לקראת כלה“, היה הצגת הקונספט של מחברת אישית שתלווה את הכלה בחודשים שלפני הארוע, עד היום הגדול. מחברת כזו היא מתנה אישית מקסימה לאחות-כלה או חברה-כלה, או לעצמך. אף מחברת קנויה בחנות לא תדמה לפריט אישי שנעשה בעבודת יד, במחשבה ובאהבה. מבחינת עלות ומורכבות החומרים, חשוב לדעת שמדובר במספר חומרים פשוטים, שעלותם לא תעלה על 20-30 ש”ח.

בפוסט הקודם התרכזנו בתוכן המחברת. הצענו רשימת אייטמים שהם בעדיפות עליונה להכנס למחברת. ענייננו הפעם הוא האיך.

מציעה לרכוש מחברת ספירלה (גודל A5, שיהיה נוח להכניס לתיק) שתשמש בתור הבסיס למחברת. היתרון הגדול של מחברת ספירלה הוא היכולת לתלוש דפים מבלי לפגוע במחברת. יתרון נוסף הוא “לתלות” עט בתוך הספירלה עצמה, וכך להבטיח שתמיד יהיה איתנו כלי כתיבה. וודאו שהספירלה נראית לכם איכותית וחזקה (כזו שלא מתכווצ’צ’ת), ושהכריכה קשה, שתהיה עמידה. יש בשוק סוגים שונים של מחברות ספירלה. אלה המשמשות ללימודים לרוב לא חזקות דיין לצרכינו. במחברות כאלה לעיתים קרובות הכריכה מתנתקת מהספירלה, הספירלה מתעקמת ומאבדת את תכונתנה הספירלית… ולא, לא היינו רוצים שזה יקרה לנו. אז אנא, אל תתפשרו על הבסיס.
מחברת שורות או חלקה? ממש לא משנה, לכו על מה שנוח לכן. בדוגמא שהכנתי לכן השתמשתי במחברת חלקה. אני אוהבת לרשום, ליצור סקיצות, ולכן התאים לי יותר שטח חלק. קניתי מחברת סקיצות אייכותית של חברת פפירוס (שעלתה 13 ש”ח בארטא), והרווחתי דפים עבים, כריכה קשה וחזקה, וספירלה טובה.

תכולת הסרטים, כפתורים, תוויות בגדים ויתר “הקישוטים” יכולה להשתנות בהתאם למה שיש לנו בנמצא. השתדלו לבחור 2-3 צבעים מרכזיים (למשל שחור-אדום, קרם-לבן, תכלת-חום, ורוד-לבן, תכלת-שמנת…) ונסו להשאר בתוך הקבוצה הזו. כך תבטיחו תוצר שלם והרמוני מבחינה עיצובית.

מה נצטרך?

 • מחברת ספירלה איכותית וטובה בגודל A5
 • סכין חיתוך
 • מספרים
 • סרגל
 • עיפרון
 • שדכן
 • דבק (עדיף דבק “ג’ל”. מאוד ממליצה על הדבק של scotch. חזק, מתייבש מהר נוח למריכה ושקוף)
 • שני דפים בגודל המחברת לפחות, אטומים לגמרי ולא דקים מידי (אני בחרתי נייר “קנסון” שיש בכל חנות קרביץ ובחנויות מכשירי כתיבה אחרות. היפה בקנסון הוא מבחר גדול של גוונים, טקסטורה נחמדה וטבעית).
 • רשת שמשתמשים בה לארוז פרחים (לא חובה)
 • פס תחרה וסרט מתאים לקישוט הכריכה.
 • כמה פיסות סרטים, תוויות בגדים, כפתורים שישמשו לסימון. בחרו ממה שבנמצא.
 • מעטפה או שתיים ליצירת כיסים.
 • שקית אורגנזה או שקית בד לשמירת המחברת.
 • סרט תחרה לקישוט שקית הבד (לא חובה).

 

עלות החומרים לא אמורה לעלות על 20-30 ש”ח

 

תכולת הקישוטים תשתנה בהתאם למה שיש לנו בבית ולהעדפה אישית

הכנה:

הערה כללית: אנחנו רוצים לקבל מחברת עמידה, שבאמת תוכל “לשרוד” את השימוש המצפה לה. לכן אנחנו נקפיד הקפדה יתרה על שימוש בדבק טוב, ועל הדבקה קפדנית של כל האלמנטים. שלא יהיו לנו פינות רופפות או אלמנטים חופשיים.

1. לעיטוף הכריכה: מודדים את גודל הכריכה וחותכים את שני הדפים שיש לנו בגודל הכריכה בדיוק. מורחים דבק על צד אחד. מוודאים שהדבק יגיע ממש עד השוליים והפינות. אנחנו לא נרצה שהדף יתקלף לנו ויתנתק מהמחברת. לאחר יבוש (אם השתמשתם בדבק ג’ל זה יקח 2-3 דקות), הופכים את המחברת ומדביקים את הדף השני על הצד השני. חשוב להשתמש בדפים לא דקים מידי, כדי שלא ינזקו מהמגע עם הדבק, וגם שיהיו אטומים לחלוטין.

“עוטפים” את המחברת בכריכה חדשה

2. הדבקת רשת מעל הכריכה (בגדר אפשרות): כדי להוסיף עניין מצמידים לכריכה רשת אוורירית. תוספת זו ממש לא הכרחית! היא מוסיפה עוד קצת עניין ותו לא. תוספת של רשת או תחרה אוורירית תתאים במקרה שבחרתם דף בצבע אחד עבור הכריכה שלכן. מצאתי בבית חתיכה של רשת שאורזים בה פרחים. אם בחרתם באפשרות זו, מרחו דבק על הכריכה (שוב, עדיף ג’ל שלא משאיר עקבות, כמו ה scotch שהצעתי כאן, לא יותר מידי ולא פחות מידי, במידה…). הדביקו את הרשת במדוייק. לאחר יבוש של דקות ספורות גזרו את שאריות הרשת.

אפשרות: כיסוי של רשת על הכריכה

3. קישוט הכריכה: נשתמש בפס התחרה ובסרט לקישוט הכריכה. נמרח דבק מקצה לקצה, ונצמיד אליו את הסרט. לאחר יבוש של 2-3 דקות נגזור את השארית. נחזור על הפעולה גם בצד השני של הכריכה.

תחרה וסרט על הכריכה תמיד יוסיפו עדינות ועדינות

4. יצירת התוויות לסימון הנושאים: התוויות מוסיפות צבע, שמחה ועניין. ניתן ליצור אותן מחומרים שונים, בהתאם למה שקיים בהשג יד. אני אוהבת את המראה של סיכת השדכן, המרושל לכאורה, אבל אם אתן מעדיפות להסתיר את החיבור, באמצעות דבק, לכו על זה. תהא שיטת החיבור אשר תהא, שימו לב שהתוויות מחוברות היטב והקפידו להשאר בשולי הדף. תוויות שיכנסו מידי פנימה יבלטו מתחת לדפים ויפריעו בכתיבה.

תוויות לסימון הנושאים

 

נצור תוויות מפיסות סרטים, ניירות עבים מעט, תגיות של בגדים, פיסות תחרה, מה שיש…

 

פיסת סרט מקופלת ועליה כפתור, חתיכה של תווית מבגד, פיסת תחרה.

5. יצירת כיסים: חשוב לנו שהמחברת תהיה שימושית ופרקטית. לכן ניצור כיס או שניים שיאפשר לנו לאסוף פתקים, כרטיסי ביקור, דוגמיות של בדים וכל דבר שנרצה שלא יתעופף לנו עד שנדביק במחברת או נחליט שמיותר לנו.

ניצור כיסים בעזרת מעטפות


6. יצירת אטב לפתקיות (אפשרות): פנים הכריכה האחורית מתאים ליצירת מקום נוסף לשמירת פיסות נייר. ניצור אותו מאטב משרדי גדול אוטו נשחיל אל תוך חריץ שיצרנו בעזרת סכין חיתוך בנייר עבה מעט. את הנייר נדביק לפנים הכריכה האחורית.

אפשר ליצור מקום להצמדת חומרים בעזרת אטב משרדי גדול


7. כותרת למחברת: רשמו או הדפיסו את הכותרת שלכם על נייר. גזרו או קרעו אותו (ברשלנות כאילו), הדביקו אותו לפיסת נייר בצבע שונה, גדולה מעט מהנייר הראשון. את הכותרת יש להדביק היטב לכריכה, שוב, תוך תשומת לב יתרה לפינות ולשוליים.

הכותרת

8. שקית תואמת (אפשרות): נרצה לשמור על המחברת, שלא תנזק כאשר היא נכנסת ויוצאת מהתיק. אפשר להשתמש בשקית אורגנזה שקונים בחנויות היצירה. אני השתמשתי בשקית בד שקיבלתי פעם עם צעיף שקנתה לי חברה בחנות “TEMA”. בחנויות מעצבים רבות מקובל לארוז את הבגד שרכשתן בשקית בד. אני שומרת על השקיות האלה כעל אוצרות. תמיד נמצא להן שימוש.
כדי “לשייך” את השקית הפשוטה והיפה של TEMA למחברת שלי הצמדתי רצועת תחרה מסביב. דבק ג’ל (אותם כללים- לא יותר מידי ולא פחות מידי ולוודא שהגענו לכל הפינות והשוליים).

לבחורות הרומנטיות- אפשר לשזור לבבות מצוירים בעט דק, ציטוטים רלוונטים ו”קלישאות” חמודות.
למתנה מושלמת צרפו גם עט.

מאחלת לכן מכל ה <3 , ושהמחברת שלכן תתמלא בחוויות קטנות,
ותצרור בתוכה מזכרת אמיתית מתקופה קסומה.

כן, שכל “הסידורים” יתנהלו בהתרגשות טובה ובשמחת עשייה.
עינת.

תוספת מאוחרת לפוסט:
בקישור הבא, מתוך האתר emmalinebride.com תמצאו קובץ נחמד להדפסה, לניהול של משימות שבועיות לארגון סידורי החתונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *