וְאָהַבְתָּ- גלויות בד מודפסות

זה הזמן הזה בשנה של סיום, סגירה וחשבון נפש לצד התחלה חדשה, פתיחה, תקווה וכוונה.

 

אם מישהו היה מחבר לליבנו ססמוגרף, מד של אופטימיות ותקווה, הוא היה ודאי קולט פיק לאומי המתרחש בלבבות כולנו בו זמנית בתחילתה של שנה ועוד פיק אחד פרטי המפוזר על פני כל השנה, כל אחד ביום ההולדת שלו.

אני מקווה שלכל אחד יש את הפיק השנתי הלאומי והפרטי הזה, כבסיס, ועוד כמה פיקים, צפויים או ספונטניים המפוזרים על פני הימים והשבועות של השנה. גל, רטט, התרחבות של הלב והנשמה, אמונה ותקווה לקראת התחלה חדשה ומייטיבה.

 

השנה נתבקשתי על ידי מלון פסטורל כפר בלום להכין אגרות ברכה מודפסות לאורחים שבחרו לחגוג במלון את ראש השנה. פנתה אלי דורית תמיר, אחראית התוכן של המלון, מי שעומדת מאחורי ארועים מיוחדים במלון, שבתות מוסיקליות וימי אירוח מיוחדים. דורית היא אמנית, חובבת שירה מושבעת, וגם רוקמת. היא לקוחה קבועה שלי המזמינה לביתה בצפון הארץ חישוקים מודפסים לרקמה. המחשבה היצירתית והמקסימה של דורית היתה להעניק לאורחים מתנה שיש בה כוונה ומשמעות. בהיותה רוקמת, חפצה לשמח בגלוית נייר לרקמה. גלויה שתכיל ציטוט יפה משיר, התלבטה איתי בקול, שיש בה רמז מהטבע הסובב אותנו ומההתחדשות של השנה החדשה.

 

הקרדיט לכותרת וְאָהַבְתָּ שמור לחברתי היקרה ליבנת ולטר. ליבנת מלמדת תפירה בסטודיו שלה בשדה ורבורג והיא כזה ראש טוב להתיעצויות. יש דימיון רב בין העסקים של שתינו ויחד צברנו המון ניסיון בכל מיני סיטואציות ואתגרים. חמש דקות אחרי שאני מספרת לה על הפרוייקט ומתלבטת איתה על התוכן היא שולחת לי צילום של יד מקועקעת באותיות “וְאָהַבְתָּ” מודגשות, כתובות במין כתב תנכ”י. אין לי מושג איך הגיעה אליה התמונה בכזה דיוק אך מרגע שראיתי- זהו, בינגו. יותר מתאים מזה לא יכול היה להיות.

 

כיוון שהנייר עדין וקריע, ונדרשת מיומנות כדי להשתמש בו לרקמה, בחרתי לבצע את הפרויקט על בד. החלטתי לעצב זר עדין, הדומה לזרי הרקמה שלי, רק בקטן. זר שיעטוף את המילה היפה וְאָהַבְתָּ. המחשבה הייתה שגם מי שלא בענייני רקמה יוכל להנות מהגלויה. אם למסגר אותה כתמונה, להצמיד אותה לכרטיס ברכה, להדביק אותה ככריכה למחברת יקרה ללב או לכריכה של יומן חדש.

 

את הזר עיצבתי מפרחי ופירות הרימון, יחד עם תפזורת סוגי עלים ירוקים שונים, במראה טבעי. אל העיצוב הבאתי מחשבות על המחזוריות והמעגליות של השנה, החגיגיות, ההתחדשות וההתרעננות, הודיה למה שהשנה הקודמת העניקה לנו, למה שיש, והתקווה לטוב שתביא עימו השנה החדשה.

 

 

עם סיום העיצוב יצרתי אב טיפוס לערכה

 

 

לאחר מכן הורדתי את הגלויות לדפוס, בכמות שתספיק להפקת הערכות גם לאורחי המלון וגם כמוצר ללקוחות פרטיים שלי.

הכמויות ולוחות הזמנים הצפופים חייבו יעילות ועבודה בסרט נע, וכך הוקם לכמה ימים מפעל ביתי קטן.

 

 

כשהייתה לי את כל הכמות מודפסת על הבד הפרדתי את הבד לגלויות גלויות.

 

 

 

 

הגלויות הלכו ונערמו. היה מרגש ליצור שטיח ענק של זרי ואָהַבְתָּ.

 

 

 

במקביל התחלנו להכין ערכות חוטים שלופפו על תוויות קראפט.

 

 

לתוך תוויות החוטים השחלנו מחטים יעודיות לרקמה.

 

 

 

בנתיים הגיעו משטחי נייר קשיחים והוצמדו לגלויות מאחור, כדי להעניק לבד גב יציב ולאפשר למקבלי האגרות אפשרות ליצור מהן מסגרת.

 

 

לכל גלוית בד צורפה תווית החוטים והמחט לרקמה

 

 

ואז נארזה בשקית צלופן.

 

 

היה לי מרגש למסור את הגלויות לצוות המלון, דרכם אני שולחת לכל אחת ואחת מהמשפחות ברכה לשנה טובה, שתהיה רקומה בחוטים של אהבה.

 

ואם באהבה עסקינן, מצרפת לכם את המילים הנפלאות של משוררת יקרה לי מאוד, חלי ראובן הנפלאה. המילים שלה מתאימות לי כל כך עכשיו, כאילו מליבי נכתבו.

 

 

גמר אהבה טובה,

 • זה כל כך יפה, עדין ומרגש .
  האם הבנתי נכון שממש אפשר לרקום על זה? מה קורה עם הבריסטול הוא לא מודבק?
  האם ניתן לרכוש ערכה כזאת והאם ניתן לרקום גם את הזר ?
  באיחולי שנה טובה , המשך יצירה והנאה

  • היי פנינה,
   הבריסטול לא ממש מודבק לבד. הוא מקובע בדבק דו צדדי בנקודה קטנה רק כדי שהבד לא יטייל בתוך האריזה. ההצעה שלי הייתה ליצור בנייר חלון ולהשאיר רק מסגרת בעובי של 1.5 ס”מ סביב סביב ולהדביק את הגלויה בתוך החלון, מאחור.
   הגלויה בגודל 10 על 15 ס”מ. אפשר להוסיף מעט תכי רקמה, לגעת בעדינות בעלים, בנקודות הירוקות, ברימונים ואולי לרקום את המילה. מעבר לזה לדעתי אין צורך.
   שנה נפלאה לך פנינה!

 • הכתיבה שלך ריגשה אותי. הגלויה שלך הקסימה אותי. הרעיון שלך הרשים אותי. הברכות שלך שימחו אותי. השיר שצירפת עניין וגם גרם לי לקרוא אותו שוב ושוב. היופי.. היופי הזה – כמוהו אני מאחלת לך כל יום , כל השנה. וגם לי 😉

  • מיכל היקרה,
   התגובה לך מרגשת אותי בכל כך הרבה הבטים ורמות.
   תודה, יקרה, מאחלת גם לך בכל ליבי ♥
   שנה טובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *