קשת פרחים רקומים

בשבוע שעבר יצאנו לחופשה. האמת שלא התרחקנו הרבה. 40 דקות נסיעה לכיוון דרום והפכנו להיות יפואים לחמישה ימים. התמקמנו באכסניה שאנחנו פוקדים מידי כמה חודשים וכולנו מרגישים בה מאוד בבית (ראו סיפורים כאן וגם כאן). היה לי ברור שבלי רקמה אני לא יוצאת מהבית, אז הצטיידתי בחישוק עליו הדפסתי צילום של מספר 4 אהובתי. השיער המתולתל הראשוני והרך הזה, המואר מאחור בהילה של אור, הפרצוף המתוק המחייך שלה, השיח מאחור שיצר רקע מושלם… איך שקפצה לי התמונה לעיניים היה לי ברור שאני רוצה להדפיס אותה על בד ולעטר אותה בתכי רקמה.

 

התלבטתי איזו פָּלֶטַת חוטים לקחת איתי, האם סגולה או כחולה אז לקחתי את שתיהן, שלא אצטער שמשהו חסר. הוספתי צהוב חרדל וגם ירוקים לעלים וגבעולים. ארזתי כמה מחטים לרקמה, משחיל וקוצץ. זהו, הרגשתי ערוכה ומוכנה לחופשה.

 

 

בין ים למוזיאון, בין שוק הפשפשים והעיר העתיקה, בין יום שנגמר לאחר שעוד לא ממש התחיל רקמתי…

 

מי שלוקח איתו רקמה למקומות מכיר את התופעה – את רוקמת ואנשים מתמגנטים. חלק עוקבים מהצד אחרי תנועת היד העולה ויורדת, חלק ניגשים ושואלים. חלק משתפים מחוויות הרקמה שלהם, בדרך כלל ממזמן מזמן ומאחור אחור… מבית ספר יסודי, מאמא, מסבתא.

ערב אחד עבר תייר אחד מאוסטרליה ושאל האם אני בעצמי עשיתי. כן, אמרתי וניסיתי לחשוב על מה הוא בדיוק שואל. עשיתי את הילדה המתוקה הזו, את הצילום שלה על רקע השיח בעין כרם כשהייתה בת ארבע בערך, עשיתי את העיבוד הגראפי שהפך את התמונה לקצת יותר ישנה ופנטסטית, עשיתי את ההדפסה על הבד ואת המתיחה שלו על חישוק העץ, ועכשיו אני עושה את הרקמה. כלומר רוקמת. בהנאה גדולה.

 

יש עונג ענק בלרקום. משהו שמאוד מרגיע ומכנס פנימה. יש משהו מאוד ממכר ברקמה. כשמתחברים, מתחברים.

 

החלטתי לא לתכנן יותר מידי מראש. בתחילה חשבתי ליצור תפזורת של פרחים שהם כמו כוכבים ואז לקחת את הרקע לכיוון של שמי ערב. אחר כך החלטתי ליצור שני מרכזי פריחה- מימין למעלה ומשמאל למטה.

כל כך נהנתי לרקום את הגינה הקטנה הזו. דמיינתי שוניות אלמוגים. המשכתי והמשכתי בהנאה גדולה עד שמרכזי הפרחים הלכו והתחברו ונוצרה קשת עשירה של פרחים ועלים.

 

השתדלתי לתעד את התפתחות העבודה וארזתי לסרטון קצר:

 

 

 

כשאני רוקמת דוגמא מורכבת ועשירה בצבעים אני נוהגת לעבוד עם כמה מחטים וכל פעם מחליפה מחט, לפי הצבע הרצוי. זה צי המחטים שלי, חברותי הטובות והנאמנות לרקמה.

 

 

בעבודה הזו יש מגוון תכים גדול ועשיר וקומבינציות בין סוגי תכים שונים. כמעט כל התכים נלמדים בסדנת זרי רקמה א’ / סדנת צילום רקום / סדנת חיות ורוקמות. היתר ילמדו בסדנת זרי רקמה ב’.

 

הנה סיור קטן על החישוק הרקום שלי:

 

 

מדהים אותי בכל פעם מחדש כמה הרבה דברים שחוט ומחט יכולים לעשות…

דרוש חוט
המכוון על ידי מחט
המכוונת על ידי יד
המכוונת על ידי תשוקה
וגם אהבה
(לרקמה)

הנה כמה צילומים סטטים של הצילום הרקום שלי

 

 

 

 

מעדכנת במידע אודות הסדאות שלי לשבועות הקרובים. כרגיל, לוח הסדנאות המעודכן, כאן.

 

*סדנת צילום רקום תערך ב- 18.8, יום שישי, 9:15-12:45 – נותר מקום אחד בלבד.

*סדנת בובות רקמה וחישוקים– תערך ביום א’, ה- 20.2, 17:00-21:00, נותרו שני מקומות (מתאים לאמא ובת 11 ומעלה). הסדנא תתקיים במלכישוארט בכפר סבא.

* סדנת זרי רקמה א’ שתערך ביום ו’, ה- 25.8- הסדנא מלאה.

* סדנת חיות ורוקמות שתערך ביום יום ד’ ה 30.8, 19:00-22:30- נותר מקום אחד בלבד. הסדנא מלאה.

* סדנת שנוטובות סקראפיות (סדנת כרטיסי ברכה) תערך ביום יום א’, ה 3.9- נותרו 2 מקומות. הסדנא תתקיים במלכישוארט בכפר סבא.
*כל הסדנאות יתקיימו בכפר סבא. *לא נדרש ניסיון קודם.

 

נצלו את ימי החופש הגדול ליצור, לבלות עם הבת או הבן (בתנאי שהם בני נוער ומעלה), ללמוד משהו חדש ולקחת אויר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *