סדנאות לקיץ 2017

הרקמה ליוותה אותי כל חיי. למדתי לרקום כשהייתי בת תשע ככה, מסבתא רוז. הייתי מביטה בה רוקמת והרישום של החוט על הבד דמה בעיני לקסם. את הרקמה גיליתי שוב ובגדול לפני כמה שנים. גיליתי עולם רחב, חוצה תרבויות, עשיר בהיסטוריה אך מאוד עכשוי. עולם שהיה מאז וישאר לתמיד.

 

לפני כשנה התחלתי לרקום סדרה של תמונות בוטניות ומאז לא הפסקתי. אני רוקמת ורוקמת, מגלה בכל פעם פלאים חדשים, קסמים שאפשר לעשות בחוטים ומחט. זכיתי להדריך עשרות נשים בסדרת סדנאות שבסיסן רקמה- סדנת דודלינג & רקמה בה תכננו עיצוב לרקמה, העברנו מהנייר לבד ורקמנו אותו, סדנת צילום רקום בה רקמנו על צילומים אישיים, סדנת שוזרות רוקמות בה רקמנו זרי פרחים מתוך כלים שנרקמו באפליקציה, סדנת בובות, רקמה וחישוקים בה רקמנו על בובות שהכנו לבד, סדנת מעצבות סקולנטים בה רקמנו על סקולנטים זעירים שעיצבנו בעצמנו, וסדנת חיות ורוקמות האהובה בה רקמנו על הדפסים של חיות קסומות. מכל סדנא סדנא יצאו בנות עם עבודות מופלאות, שונות כל כך זו מזו, ועם המון ידע ומיומנות חדשות שנרכשו.

 

 

כשאני פוגשת נשים בסדנאות הרקמה שלי, אני רואה שהרקמה לעיתים קרובות מציפה חוויות ילדות, רגשות נוסטלגיות של התרפקות, חוויות מבית אמא, סבתא ושיעורי מלאכה מבית הספר היסודי.
הרקמה מאפשרת להשאיר חותמך על הבד, לעטר ולאייר בחוטים צבעוניים. היא מאפשרת המון משחק ויצירתיות – בקומפוזיציות, בשילובי הצבעים, בתכים שתבחר לרקום. התכים הם הצעדים לאורך חישוק הרקמה, על פני הבד ודרכו. כל תך כצעד ריקוד, בעל אופי, זרימה וחזות אופיינית לו.

 

 

תוך כדי חקירה אינסופית מה הדבר הבא שאביא לכן, תוך הדרכה של המון נשים, תוך צפיה במה שהכי עושה לכן טוב, שמחה להציג לכן בהתלהבות רבה את הסדנא הבאה – זרי רקמה.

בסדנא נרקום מוטיבים מהצומח על הדפסים של עלים וזרים.

 

 

 

משתתפות הסדנא בוחרות איור מתוך תשעה בו ירצו להתמקד בסדנא. ניתן להזמין איור נוסף לרקמה בבית, בתיאום מראש. הם נהדרים בסדרות!

 

 

לבקשת משתתפות הסדנאות שלי, שביקשו סדנת המשך, יוצאת בשני פורמטים לסדנא זו, עטרות א’ ועטרות ב’.

סדנת זרי רקמה א’ מתאימה לרוקמות בכל הרמות, גם למתחילות.

סדנת זרי רקמה ב’ הינה סדנת המשך לבוגרות סדנת צילום רקום, שוזרות רוקמות או חיות ורוקמות. בסדנא זו נחזור בזריזות על התכים שלמדנו ונלמד תכים חדשים ומטריפים.

לרישום לסדנא יש לפנות אלי במייל בציון שם הסדנא והמועד המבוקש.

 

לצורך כתבה שעלתה בסלונה על הרקמה ניסיתי להבהיר לעצמי מה קשמה של הרקמה, ואלה המסקנות שלי:

♥ רקמה היא מלאכה מאוד מרגיעה. בגלל שיש בה חלק חזרתי, היא מאפשרת לעבד תחושות ומחשבות בזמן שהידיים עובדות.
♥ היא מחברת בין דורות ואנשים, ומאפשרת שיח בזמן הרקמה.
♥ היא ניידת, לא מלכלכת, לא יקרה. פתרון נפלא להמתנה בתורים, בחוגים של הילדים, בטיסות ובנסיעות.
♥ היא מאוד מאוד ורסטילית. אפשר ליצור איתה אינספור תוצרים, בסגנונות שונים.
♥ היא מאפשרת ביטוי אישי, ונותנת לכל יד ולכל ראש להתבטא בדרכם.

שואלת את הרוקמות שבינכן- מה הרקמה עושה לכן? באיזה מקום היא תופסת אתן? מוזמנות לשתף כאן בתגובות ♥

להתראות, בריקמות 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *