קולקציית הסדנאות לחורף 2017!

אז לקחתי לי מה שנקרא פסק זמן ליצירה. למדתי במהלך הזמן שכדי להמשיך ללמד ולהעביר את הידע הלאה עלי לשמור על גחלת היצירה שלי, למען עצמי. אלה היו ימים כל כך מהנים, פוריים ומפרים, כמו לשתות מים לרוויה ממעין של מים חיים, סמוך למקור הנביעה. כל יוצרת בנשמתה ודאי מכירה את התחושה הזו, של הזנה מתוך תהליך היצירה. כמו נשימה עמוקה מסם החיים.

 

בין לבין, הדף של רשימת הרעיונות לסדנאות שאני משתוקקת להעביר הולך ומתעבה. הרשימה מונה 32 פריטים וכוללת סדנאות מתחומים שונים של עיצוב ואמנות, במגוון רחב של טכניקות וחומרים, וכלמיני שילובים רב תחומיים שכאלה. שימוש בבד, חוטים מסוגים שונים, חוטי תייל, נייר, עץ, רשתות, צבעי מכל מיני סוגים, חימר, דאס ועוד. החומרים קוראים לי, מבקשים שאתן להם שימוש וביטוי חדש.

בשלב הראשון סימנתי כוכבית קטנה ליד הסדנאות שהכי הכי בוער לי לפתח. אחר כך לקחתי אחת אחת לידיים והתחלתי לגלגל, ולנסות ולהפוך אותן לממש. אז הנה, בתום תהליך ארוך של לימוד, חקירה והתנסות, אני שמחה ומתרגשת להוציא לאור ארבע סדנאות חדשות, מדגם מתוך כל הרעיונות שמתרוצצים לי בראש ושעוד ימצאו ביטוי משל עצמם. מיד אציג אותן לפניכן אחת אחת.

למי ששואלת על תאריכים, לוח הסדנאות המלא נמצא  כאן.

 

♥♥♥♥♥♥♥♥

 

הסדנא הראשונה: שוזרות רוקמות

 

dsc_6135

 

מאז שסבתא לימדה אותי לרקום ורדים יש לי חולשה לשילוב של בוטניקה ורקמה. כבת לאם שוזרת ומוכשרת אני אוהבת סידורי פרחים, בעיקר פרחי בר ופרחי שדה.

בחרתי לשלב בעבודה גם אפליקציה עשויה בדי כותנה מדוגמים, ולהשתמש בבדים ליצירת הכלים של סידור הפרחים, וליצירת תוויות על הכלים.

בסדנא משתתפות יוכלו לבחור כלי מבין כלי הבד שאכין לכן- ספלים, בקבוקים, צנצנות ותוויות שונות. לאחר שנרקום את הכלי לבד נתחיל במלאכת הרקמה של הפרחים וענפי הירק.

באיזו צבעוניות יהיו הזרים? אילו פרחים יכילו? בחירה שלכן, אפשרויות השילוב אינסופיות ♥

 

dsc_6456

 

סדנת שוזרות רוקמות מיועדת לבעלות ניסיון ברקמה. היא מתאימה כסדנת המשך למשתתפות סדנת הדודלינג & רקמה, ולכל מי שמסתדרת טוב עם עבודת חוט ומחט. למי שיודעת להתחיל את העבודה עם החוט (לפתוח קו) ולסיים (לסגור חוט), שמכירה תכים בסיסיים ורקמה כבר קצת, כך שמרגישה נעים ונוח עם חוט, מחט ומה שבינהם.

מועדים ופרטים נוספים לסדנת שוזרות רוקמות, כאן.

 

♥♥♥♥♥♥♥♥

 

הסדנא השניה: צילום רקום

 

dsc_6381

 

הסדנא הזו משלבת את אהבתי האדירה לצילומים משפחתיים עם אהבתי לסקראפ. בדמיוני ראיתי את הקסם של תכי הרקמה על צילום אהוב. יכולתי לדמיין את האצבע ממשת את התכים על הבד, נהנית מהאלמנטים הבולטים והמוקפדים. תכי הרקמה מוסיפים המון חן, טקסטורה מעניינת, צבעים הנהדרים, והרבה עדינות. השילוב של צילום שנוגע לנו ללב, עם הבד והרקמה יוצר המון חום שקורן ממש מהבד.

חשוב להקדיש מחשבה לבחירת התמונה. בתמונה שלפניכם, למשל, אתם רואים את סבתא רוז וסבא שלמה ביום חתונתם. בגדד, 1937. הצילום עומד בתוך מסגרת מתכת בחדר השינה של הורי מאז מותה של סבתא, לפני 20 שנה. לקחתי לאמא את הצילום, סרקתי אותו והדפסתי על בד. רקמתי עליו באהבה גדולה, ותוך כדי עלו וצפו בזכרוני רגעים ישנים נושנים… אני בת תשע או עשר, יושבת ישיבה מזרחית על מיטת העץ הכבדה בחדר השינה ולומדת מסבתא את מלאכת הרקמה. האצבעות היפות והמטופחות שלה מגלגלות את החוט על המחט ואז ננעצות בבד, אלה חוויות השמורות בליבי לעד.

את החישוק הרקום הבטחתי לתת מתנה לאמא, לא לפני שהתחייבה להשאיל לי לימי הסדנאות ♥

 

dsc_6364

 

הכנתי לכן מבחר משגע של חוטים, בכל הגוונים… המון ירוקים, כחולים, ורודים, כומנים, צהובים וסגולים… אפילו המון לבנים.. שלכן ובשבילכן.

 

dsc_6485

 

מועדים ופרטים נוספים לסדנת צילום רקום כאן.

 

♥♥♥♥♥♥♥♥

הסדנא השלישית: עיצוב עציצי סקולנטים זעירים

dsc_6420

על אהבתי הגדולה לצמחי הסקולנט סיפרתי בפוסט בו סיפרתי על יצירת שכונת סקולנטים זעירים בתוך מגירת דפוס ישנה. צמחי הסקולנט שבו את ליבי מזמן מזמן והם נוכחים בכל מיני פינות בבית ובמרפסת, כמו כאן למשל. לוח הפינטרסט שלי העוסק בסקולנטים הוא אחד האהובים עלי. מדהים כמה הם מגוונים ומופלאים ונפלאים, הסקוטלנטים האלה.

את הרעיון ליצור עציצים קטנטנים דמויי סקולנטים קיבלתי מיוצרת מוכשרת בשם נגה מלמד ברזילי, הלא היא הגברת פם. קיבלתי המון השראה מעבודות רקמה של קקטוסים וסקולנטים שנתקלתי בהם ברשת במיוחד מיוצרת קוריאנית בשם קויונג’י לי.

בחרתי לשלב את תכי הרקמה כקישוט וגימור, כתוספת חומרית ותלת מימדית, כשכבה מעל ציור. יצאו יצורים מתוקים ביותר, שממש דורשים מקום של כבוד בבית. מדף משל עצמם.

workshops2017

מדובר בסדנא יצירתית ומהנה במיוחד. בסדנא ניצור- נצייר- נברא את הסקולנטים שלנו.

בסדנא תכינו ארבעה עציצים ויהיה לכן את כל הידע הדרוש להרחבת המשתלה הביתית.

מועדים ופרטים נוספים לסדנת עיצוב עציצי סקולטנים זעירים כאן.

 

♥♥♥♥♥♥♥♥

הסדנא הרביעית: סדנת רקמת אפליקציה

dsc_5445

בסדנא הזו לקחתי את טכניקת הפייפר פיסינג מעולם הנייר המדוגם והסקראפ, אל עולם הבדים והרקמה.

בסדנא ניצור תמונה משגעת באפליקציה. אלמד אתכם כיצד להפוך איור לאפליקצית בד. כיצד לגזור את החלקים כך שיתאימו לתמונה שלמה, כיצד לרקום אותם לבד ואיך ליצור את רקמת הורד.

תראו, הכנתי לכם אוסף נפלא של בדי כותנה מדוגמים יפייפיים במגוון צבעים.

2016-12-31

 

מועדים ופרטים נוספים לסדנת רקמת אפליקציה, כאן.

 

♥♥♥♥♥♥♥♥

אני מזמינה אתכן למרחב שלי, לקחת כמה שעות של עשיה ויצירה, ללמוד, להתנסות ולהתמסר לעבודת היד.

לוח הסדנאות המלא והמעודכן כאן. מעוניינות להרשם לאחת הסדנאות? שלחו לי מייל

מוזמנות באהבה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *