כריות של אהבה

מכירים את בדי הפליס, החורפיים, הרכים והנעימים האלה שיש עכשיו בשלל צבעים ועיצובים? אפשר לעשות איתם המון דברים נפלאים ומפנקים יחד עם הילדים או כמתנה בשבילם. היתרון הגדול שלהם הוא שהם לא נפרמים ולכן לא חובה לעשות אוברלוק. ההכנה כל כך פשוטה וקלילה, במיוחד למי שיש מכונת תפירה. מכינה מראש, הגזירה שלהם מלווה ביצירת עננות בגובה נמוך- צמרירים קלילים ועדינים שיקשטו את רצפת הבית עד השטיפה הבאה, אבל המחיר ממש נמוך מול התמורה- יצירת מתנה אישית חמימה ומפנקת שאין לאף אחד בעולם כמותה.

 

אז נכנסנו לסשין של תפירת כריות. מספר 4 תפרה כרית לב לחברה שלה ליום ההולדת, ושתי כריות לבובות הפרווה האהובות שלה שישנות איתה במיטה. מספר 3 תפר כרית לכלב המשפחתי וגם לאחותו, מספר 2. אמא הכינה כריות למספר 3 וגם ל 4, עם כיס ומכתב אהבה בסוג של הפתעה. כך יצאה מין עסקה סיבובית שכזו.

 

pillow1

 

מה שתצטרכו

♢ בדי פליס שאוהבים (לקניה בחנויות הבדים)

♢ חוטים תואמים לבדים שבחרתם

♢ אקרילן למילוי כריות (לקניה בחנויות הבדים או היצירה)

♢ סרטי פונפונים לקישוט (לקניה בחנויות הבדים או היצירה)

♢ ליצירת כרית פתק ולב- חוט רקמה ומחט לרקמה

 

dsc_9999

 

מספר 3 ו 4 שלי, בני שמונה וחצי מסתדרים עם מכונת התפירה מגיל צעיר. שמתי את הטראומה בצד {חברה ואני, בחופש פסח של כיתה ח’, תופרות כריות ישיבה ענקיות למועדון שהרשו לנו להשמיש במקלט בית הספר. החברה תופרת ומדברת, המחט תופרת. קודם את הבד, א”כ את האצבע, ואז נשברת, חצייה במכונה וחצייה תקועה בציפורן ומשם באצבע של החברה. אחר כך הגיעו שכן ופְּלָיֶר ששלפו את המחט מהאצבע, פלסטר וסוף הסיפור} והינחתי את הילדים להניח את הידיים לצד המסלול של הבד ולא במרכזו ונשארתי להשגיח.

מה עושים כשאין מכונת תפירה בבית? תופרים ביד!

 

pillow

 

הוראות ההכנה ממש פשוטות

ויתרנו על החלק של כרית פנימית עטופה בבד ותפירה של ריצ’רצ’ פשוט כדי לקצר תהליכים.

♢ מתכננים עם הילדים באיזה גודל צורה ופרופורציה הם רוצים את הכרית.

♢ מניחים בד על בד (בשתי דוגמאות זהות או שונות) כך שיהיה בשתי שכבות, וגוזרים את המידה שתכננו + 2 ס”מ בכל מימד. אם נרצה כרית בגודל 30 על 20 נגזור את הבד בגודל 32 על 22.

♢ מניחים את שני הבדים זה על זה אחרי שהפכנו אותם כך שהצדים היפים (מה שנקרא ימין) יהיה בפנים והפחות יפים בחוץ (השמאל, ואני שמאלית ולא לוקחת ללב כלל).

♢ תופסים את הבדים זה לזה לכל האורך בסיכות. מומלץ לנעוץ את הסיכות ב 90 מעלות לאורך התפר ולא במקביל אליו (כדי להקל על עבודת המכונה).

♢ אפשר, אך לא חובה- תופרים תפירת יד בחוט מכליב לאורך הכרית, סביב סביב ומשאירים פתח להפיכת הכרית ולמילוי. אפשר לתפור ישירות ללא שלב ההכלבה, זאת אומרת משלב הסיכות לתפירה עצמה.

♢ משחררים את הסיכות, הופכים את הקֶייס שיצרנו. כך שהצד היפה (הימני, כן?) יהיה כלפי חוץ.

♢ ממלאים במילוי, מקפידים להכנס לתוך הפינות הרחוקות וא”כ ממלאים את כל החלל הכרית בצורה אחידה ככל האפשר. לא דחוס מידי ולא דליל מידי ובאופן כללי אחיד.

♢ תופרים את הפתח.

♢ תופרים את סרט הפונפונים לקישוט.

♢ הולכים לחבק ולישון.

 

dsc_1132

 

dsc_1141

 

ליצירת כרית פתק ולב

♢ מתכננים עם הילדים את גודל וצורת הכרית. אנחנו יצרנו כרית בגודל 35 על 35 כאשר בחזית ובגב הבד שונה. יצרנו לחזית פיסת בד בגודל 37 על 37 (כאמור למעלה, הוספנו 2 ס”מ לתפרים) שמחולקת משני בדים בחלוקה של שליש / שני שליש. לגב יצרנו פיסה מבד אחד באותו הגודל.

♢ גוזרים לב גדול ורוקמים תך שיניים לאורך החלק העליון שלו, שזהו פתח הכיס.

♢ ממקמים את הלב במרכז הכרית ומקבעים אותו זמנים למקומו בעזרת סיכות תפירה.

♢ ממשיכים לרקום את תך השיניים סביב הלב, תוך תפירה של הלב אל הבד שמאחוריו.

♢ מניחים את חזית הכרית והגב שלה זה על זה אחרי שהפכנו אותם כך שהצד היפה יהיה כלפי פנים. תופסים לכל האורך בסיכות. מומלץ לנעוץ את הסיכות ב 90 מעלות לאורך התפר ולא במקביל אליו (כדי להקל על עבודת המכונה).

♢ אפשר, אך לא חובה- תופרים בחוט מכליב לאורך הכרית, סביב סביב ומשאירים פתח להפיכת הכרית ולמילוי. אפשר לתפור ללא שלב ההכלבה, משלב הסיכות לתפירה עצמה.

♢ משחררים את הסיכות, הופכים את הקֶייס שיצרנו כך שהצד היפה יהיה כלפי חוץ.

♢ ממלאים במילוי, מקפידים להכנס לתוך הפינות הרחוקות וא”כ ממלאים את כל החלל בצורה אחידה ככל האפשר.

♢ תופרים את הפתח.

 

dsc_1159

 

איזה מזל שהיה מי שדאג לקימי המלך והכין גם לו כרית אליה הוא קשור מאוד.

 

1512_home

 

וסתם כי הזכרנו הולכים על ארבע וחורף וקר, מזכירה את מיטת המלכות שהכנו לחתול טוב הלב והקשיש שלנו פשוט מארגז, כסא וסוודר ישן. כלל ההסברים בפוסט הזה.

 

simba3

 

ימים חמים ונעימים לכולם ♥

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *