איך מעצבים שולחן חג מהמם בעשר אצבעות

הפוסט הזה מיועד לכל מי שרואה באסתטיקה של שולחן החג רכיב חשוב. טוב, לא בדיוק כמו האוכל אבל ממש קרוב. האורחים הקבועים כאן בבלוג כבר מכירים את החולשה שלי לשולחנות חג מעוצבים, ובטח זוכרים את שולחן ליל הסדר הקודם שהיה מואר בתאורה תחתית. כשחושבים על זה, יש פה חד משמעית חינוך מהבית. אצל אמא מאז ומתמיד, ערב לפני ארוחת החג השולחן כבר עומד ומוכן (אם השולחן מסודר אני כבר רגועה). אחר כך ניגשת לבישולים. השולחנות של אמא יפייפיים ומפתיעים  (יש לה מפות יותר מנעלים, וזה המון במקרה של אמא שלי!). בעיני זה ממש פייר שמי שאחראי על הארוח ועל סידור השולחן יקבל פטור מהבישולים!

הפעם הגיתי שולחן משגע, בתקציב צנוע ובתוצאה חגיגיגית ושמחה. לא היו לי כוונות לעשות פרסום למקס סטוק אבל הרשת הזו פשוט גאונית. עזרה לי המון במוצרים שימושיים, יפים, וממש זולים.

 

הפָּלֶטָה

במרכז העיצוב שדמיינתי היה רקע קראפטי, חוּם טבעי ועליו תחרה בהירה. זהו שילוב שאני מאוד אוהבת, מצד אחד מעודן וחגיגי ומצד שני כפרי וגס. כשקראפט ותחרה נמצאים זה לצד זה אחד מבליט את יופיו של השני ומתקבלת תוצאה יפייפיה ומרשימה. מהחום והלבן הרחבתי את פלטת הצבעים לצבע שמנת, אדום שמח וירוק תפוח שיעניקו נגיעות של שמחה וצבע לשולחן.

 

pallet

 

אחרי שהחלטתי על פלטת הצבעים ריכזתי יחד את החומרים שישמשו אותי לעיצוב השולחן- נייר אריזה חום, קרטון חום גלי, שלל סרטי תחרה בצבעי לבן עד שמנת בעוביים ובדוגמאות שונות, חוט שפגט, חרוזי עץ, ספריי אדום וניירות ירוקים. בשביל האפקט הפורח שהוא ממש חובה בכל ארוחת חג בחרתי בפרחי הגיבסנית הכה מושלמים. הוספתי גרברות אדומות וענפי עלים ירוקים מהגינה. סט הכלים הלבן שלנו קלאסי והתאים נהדר לקונספט.

כעת התחלתי ליצור את פרטי השולחן, הכל DIY! אושר.

 

הראנר

כאמור אוהבת את השילוב של תחרה על קראפט והתחשק לי ליצור מהשניים ראנר מרשים שירוץ לאורך השולחן ויעניק מרכז שולחן מרשים וחגיגי. רכשתי גליונות של נייר אריזה חום אותו ניתן למצוא בכל חנות יצירה, רשת ארטא וכולי (כמה שקלים בודדים לגליון), וחתכתי אותו לרצועות ארוכות ברוחב 40 ס”מ. הראנר צריך לתפוס כשליש מרוחב השולחן, אז התאימו את המידות לרוחב השולחן שלכם. קחו בחשבון עוד 6 ס”מ נוספים ליצירת השוליים.

הדבקתי את הפיסות זו לזו כדי ליצור שביל ארוך. את שולי הנייר קיפלתי בקפל כפול בעומק של כ 1.5 ס”מ כדי להעניק לראנר גימור נקי ולא מרושל. בחרתי אוסף של סרטי קרושה ותחרה בעוביים שונים ובדוגמאות שונות, בגווני שמנת. את הסרטים הדבקתי בנקודות דבק מעטות ומינימליות לאורך הראנר, מתוך מחשבה שאוכל לאחר הארוחה להפריד את הסרטים ולהשתמש בהם ליצירות אחרות. ממליצה לעשות הצמדה מינימלית לשמירת הסרטים יציבים לאורך הארוחה. אין צורך בטונה דבק ובטח לא דבק חם (איכס).

הראנר מונח על מפה בהירה שאני מאוד אוהבת עליה עיגולים עדינים רקומים. כל מפה בצבע שמנת או אפילו מפה בצבע יוטה טבעי תתאים לשולחן הזה.

 

dsc_1976

 

dsc_2056

 

האגרטלים השמנמנים

אמרנו צבעים טבעיים וקראפטים? אז הכי חוט שפגט. תראו את הצורה העגלגלה הנפלאה שלהם- פשוט מושלמים להיות אגרטלים ובמחיר מעולה, 2.5 ש”ח לסליל במקס סטוק. אין דברים כאלה.

 

dsc_2230

 

אפשר להניח במרכזם כוסיות חד פעמיות קטנטנות (כאלה של קינוחים פיצים) או ספוג ירוק של סידורי פרחים. אם גם אתם בוחרים להשתמש בפרחי גיבסנית, אפשר לקטום מראש את הפרחים בגובה הנכון ולהניח במים ורק לקראת הארוחה להניח בתוך הסלילים. הפרחים יחזיקו נהדר את שעות הארוחה. כאן תראו שימוש אחר שעשיתי עם הגבסניות בשולחן החג.

 

dsc_2070

 

מיני אגרטלים מצ’ייסרים

סט הצ’ייסרים שלנו הוא אחד הסטים הכי שימושיים לארוח. הם נפלאים למנות אחרונות (ראו כאן, בטרייפילים), לשילוב בסידורי שולחן ולשתיה כמובן (תראו כאן איזה יפים הם). אם אין לכם כאלה- השקיעו בסט כזה. מחיר כל כוסית הוא כמה שקלים בודדים בחנויות של כלי הבית (ובמקס סטוק כמובן). הרבה יותר עדיף מלהשקיע בחד פעמי, לא?

 

dsc_1899

 

עטפתי את הצ’ייסרים בקרטון גלילי והצמדתי ברצועה של דבק דו”צ. סביב הגלילים הדבקתי תחרות בכמה נקודות של דבק ג’ל. גוונו בסרטי תחרה שונים, כי מקסים שנוצרות וריאיציות על השולחן.

בתוך הצ’ייסרים הנחתי גרברה אדומה (בקשו מהמוכר לחזק אותה בחוט ברזל, אחרת תרכין ראש דווקא בארוחת החג). הוספתי שנים שלושה ענפים יפים מהגינה.

 

dsc_2175

 

dsc_2227

החבקים

בעזרת סכין חיתוך יצרתי רצועות של 2 ס”מ על 6 ס”מ.

 

dsc_1973

 

הדבקתי קצה לקצה בדבק ג’ל סקוץ’ שהוא חזק לא מלכלך ומהיר יבוש. סביב החבקים הדבקתי סרטי תחרה שהופכים אותם מחבקים של חול לחבקים של קודש.

 

dsc_1968

 

בתוך החבק מפית לבנה וצרור גיבסנית קטן או כל פרח לבן עדין אחר.

 

dsc_2079

 

dsc_2078

 

תוך סידור השולחן נזכרתי בציפורים הלבנות הקטנות שנותרו לי מהזרים שהכנתי לשבועות (2.5 ש”ח במקס סטוק), איך שמחתי כשהצטרפו לשולחן!

 

dsc_2212

 

ההפתעות

מאוד מחמם את הלב כשממתינה לכל סועד מתנה קטנה. חיפשתי צנצנות מעוגלות ומעט שמנמנות כדי לבצע את זממי ומצאתי מקסימות שוב, ברשת מקס סטוק (תאמינו לי שחיפשתי בשלושה מקומות אחרים קודם אבל לא ראיתי אף צורה תפוחית כזו בשומקום). שימו לב למחיר המשמח, ישר לקחתי 8.

 

dsc_1866

 

העמדתי את הצנצנות הפכות על שיפודים בכדי שאוכל להגיע לכל צידי הצנצנות וריססתי בספריי צבע אדום. הילדים היו בטוחים שהשתגעתי והתחלתי קו עיצובי פולני חדש לגינה.

 

dsc_1881

 

על מכסי הצנצנות נעצתי שני עלים שגזרתי משאריות קארדסטוקים ירוקים ובאמצע קישוט (אלה עגילים שנקנו לקטנה בעליאקספרס. הם עשויים מפימו ומהממים אבל אחרי שעשו לה אינפקציה נוראית גנזתי אותם למטרותי). לא חייבים עגילי תפוחים כאלה. אפשר פשוט להדביק כפתור בדבק דו”צ בין הכפתור לעלים ובין העלים לשעם. אפשרות אחרת היא להדביק בלינג (חצי פנינה צבעונית להדבקה) או בראד צבעוני (סיכה מתפצלת).

 

dsc_1868

 

את התפוחים אדומיי הלחיים מילאתי בשקדים מצופים בשוקולד מריר. אצלנו אוהבים.

 

dsc_1937

 

dsc_1961

 

אגב מתנות, הציצו במתנה אחרת שהכנתי כשי אישי לארוחת ראש השנה שעבר שעבר- פקעות לשתילה סתווית. לגמרי במקרה (או שלא), גם הן ארוזות בנייר חום ו(מפית) תחרה…

 

הבקבוקים

איך שראיתי את החרוזים האלה באחת מחנויות המוזלים בעיר היה לי ברור שישמשו למשהו טוב. כמה פוטנציאל!

 

dsc_1999

 

גם בקבוקי שתיה נהדרים אפשר למצוא ברשת מקס סטוק (יש מהממים עם מיכסה פלסטיק גמיש). למיטב זכרוני גם הם ביופי של מחיר, 4 ב 10 שקלים. אם לא מקס סטוק ודאי תמצאו אותן בחנות של כלי בית מקומית.

מה שישאר לכן לעשות הוא לקרוא לילדים ולהשחיל את המחרוזות הקטנות, לענוד לבקבוקים, לנעוץ קש נייר באדום לבן ואז… למזוג לתוך הבקבוקים את משקה הבית האדום הפירותי והמעולה שלנו.

 

dsc_2016

 

dsc_2022

 

שנות טובות

אין ראש השנה בלי שנות טובות! הנחתי במרכז כל צלחת כרטיסיה מסט הכרטיסיות ג’ורנלינג שעיצבתי עבור רעותא– חנות נפלאה ומומלצת למוצרי סקראפ, (על הפרויקט הזה כתבתי כאן). הן הקפיצו את הלוק הכללי, הוסיפו כתמי צבע שמחים והפכו את השולחן למלא בכוונות טובות. תפסתי את האגרות באטב חום טבעי עליו הדבקתי פרח לבן (יש נהדרים במתלה חומרי היצירה ב…. מקס סטוק).

אפשרות מקסימה נוספת היא הדפסה של השנות טובות בתפזורת שעיצבתי לכם בעבר ומחכות לכם בבלוג.

 

dsc_2194

 

dsc_2217

 

והנה השולחן מכלמיני זוויות

 

dsc_2059

 

dsc_2137

 

dsc_2053

 

♥♥♥♥♥♥♥♥

כיוון שאני מכירה את הבלוג הזה היטב, ויודעת מה הצורך שלכם כרגע, ממליצה לעבור בפוסטים קודמים, כמו זה שיש בו שנות טובות בסגנון תפזורת להדפסה עצמית, הפוסט על שולחן סדר פסח שעצבתי, אחר ויפה לא פחות ואולי גם תדפיסו לכם את הקובץ החינמי לניהול התפריט של ארוחת החג. רעיון אחר למתנה אישית של ראשית הסתיו הוא שקית פקעות לשתילה סתווית שהוצאתי מהמארז המקורי וארזתי שוב, באריזה קצת יותר אישית.

מתכונים, נפלאים וטבעוניים יש המון, בעיקר כל מיני קינוחים מעולים. תצליחו למצוא אותם בעצמכם?

ולמי שרצה ללמוד כיצד להכין אגרת ברכה נוסטלגית ומהממת בעבודת יד, יש סדנא, ויש אפילו 2 מקומות אחרונים. פנו אלי במייל לרישום.

 

DSC_1566

 

מאחלת לכם הכנות שמחות וארוחות חג נעימות וטעימות ♥

 • אין על היצירתיות שבך! לרגע באמת , כשראיתי את צביעת האדום על השיפוד , היתה לי תחושה שאת שותלת פרחים חדשים וזרעים של מסטיק..ובקבוקי השתייה עם האותיות..תשמעי רק מלראות את השולחן הזה אני מרגישה שהולכת להיות שנה מעולה ומשובחת!! תודה על כל כך הרבה צבע שאת מכניסה לי ללב

 • אני פשוט חסרת מילים.. הכל אצלך כל כך מושקע! יפה.. ברור.. אבל גם מושקע! להכין שולחן חג.. לצלם.. אין כמוך! אני אוהבת כל מה שיצא לך.. ואם זה היה תלוי בזמן שיש לי (ואין..) כנראה הייתי מעתיקה כל מה שעשית – אחד לאחד.. בינתיים – בוחרת אלמנט (כנראה התפוחים מהצנצנות.. אם אמצא צנצנות מתאימות..) ואותו אעשה.. תודה רבה רבה רבה!

  • מיכלינקה,
   תודה על התגובה, שמחת אותי.
   לפעמים אין הרבה זמן ובאים עם מה שיש, העיקר השמחה בלב והכוונות 🙂
   מאחלת לך מכל הלב שתהיה לך שנה נהדרת!

 • מדהים! כל כך כיף לקרוא אותך. מנוסח היטב, כיפי ומשמח. מה שאני לומדת ממך בעיקר זו היצירתיות – ללכת למקס סטוק, לפתוח עיניים ולהתחיל לדמיין. מכל דבר אפשר ליצור כל דבר!

 • הייתי שמחה לקבל שם וחברה מדוייקים של הספריי צבע שאת משתמשת איתו וכתבת שהוא נותן כיסוי מושלם ולא דביק…
  תודה על המידע.
  פשוט, גאוני, מחובר לטבע ויפה יפה.

  • היי מיכל,
   תודה רבה על המילים טובות:)
   אני אוהבת להשתמש בצבעי הספריי של חברת 2X.
   הם אמנם יקרים יותר אבל מעולים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *