סוכה לבנה

חג סוכות הוא אחד החגים האהובים עלי. ככל שהוא מתקרב עולים זכרונות של יומי הולדת שחגגתי בסוכה, קישוטים שטופי גשם עד לשד עצמותיהם נוטפי מים בסוכה שבנינו בחצר של סבא וסבתא מכפר אז”ר, יריד ארבעת המינים בכיכר הרוא”ה עם סבא וסבתא מרמתגן, ארוחת ערב בסוכת הבניין בו גרנו ברמה”ש. כל ילד הגיע עם מגשו וארוחתו וקיבל מקום בשולחן בשיטת המיטה החמה.בשנים האחרונות אנו הופכים את המרפסת המקורה בפרגולה אוורירית הצמודה לסלון, לסוכה. הנוהל מוכר וברור, ותוך זמן קצר אנחנו מרימים קירות בד בהירים, שקופים מעט, קלילים ומתנפנפים (אלה למעשה הוילונות שהיו לנו בדירת הסטודנטים לפני ים-בה זמן). א”כ אנחנו יוצרים רשת של חוטי ברזל בשתי וערב שישמשו לקישוטים. סולם, ידיים מתוחות למעלה, תולים ותולים עד שהחלל הארעי הזה מחייך אלינו.

השנה אני נמשכת באורח פלא ללבן. יש בי דחף עצום להשתמש בחומרי גלם לבנים. בטח יהיו גם כתמי צבע אחרים, אבל הלבן השנה שולטטטט.


כדורי דוילי

 

כדורי דוילי

 

את הכדורים יצרתי מ 6-8 מפיות דוילי זהות בגודלן. את המפיות מקפלים לשניים בקפל חד וברור כאשר החלק היפה כלפי פנים. עורמים אותן בדיוק זו על זו וגוזרים החוצה את המרכז. מצמידים את מפיות הדוילי גב אל גב באמצעות דבק. משחילים חוט מלמעלה וחוט מלמטה כשהדבק עדיין רטוב. אחרי היבוש פורסים ומפרידים את הצלעות לקבלת מראה כדורי.

 

כוכבי דוילי
רעיון מדליק מבית מרטה סטיוארט.

 

כוכב דוילי

 

אני שונאת, ממש שונאת לקרוא הוראות. ראיתי את הכוכב הזה והחלטתי שאני יודעת
להרכיב אותו בעצמי. אם אתם רוצים לאתגר את עצמכם ולהסתכן בהשלכת 6 דוליז
לפח- לכו על זה. להולכים על בטוח, הצטיידו בדבק דו”צ, לחצו על הקישור, גללו למטה ועקבו אחר ההוראות.

פרחי דוילי
המצאה מקורית של בתי היצירתית, C כל הזכויות שמורות.

 

פרחי דוילי

 

הבת יצרה את הפרחים מחישוקים שגזרה ממפיות הדוילי. אחרי שמרחה דבק על הבסיס היא העמידה עליו את חישוקי הדוילי בצורה ספירלית.

שנדלירים מסול לבן
מודיעה קבל עם ועדה- מדובר באחד העיסוקים הממכרים שיש! שרבוט שנדלירים מנייר ביד חופשית. הרעיון לקוח מכאן, רק שפישטתי אותו מעט.

 

שנדלירים משורבטים ביד חופשית

 

בעזרת סכין חיתוך חותכים רצועות של סול לבן (או קארדסטוק) ברוחב 3 ס”מ. רצוי שהאורך יהיה של 30 ס”מ לפחות ולא קצר יותר. חשוב חשוב שהרצועות תהינה ממש זהות בגודלן. מחזיקים ביד אחת שדכן וביד השניה רצועה. יוצרים סווירלס ומשדכים. כשנגמרת רצועה יוצרים סלסולים ומהדקים. אני מסוגלת לעשות את זה שעות ואפילו הצלחתי להדביק בהנאה את אימי, שישבה לצידי ורבה איתי עם השדכן האחד שהיה לנו.
וכאן, כל הצרור ממתין לתליה בסוכה.

 

אשכול שנדלירים מנייר

 

שרשרת תליונים מוטבעים בתחרה
עשויים חומר פיסולי לבן. מרדדים, מטביעים בדי תחרה בתוכו, חורצים צורות יוצרים חור לתילה. התליונים החמודים האלה יתלו אחד מעל השני על חוט לבן.

 

אלמנטים תליוניים לשרשרת

 

מחרוזת לבבות לבנים
את הלבבות יוצרים מרצועות לבנות צרות שמשדכים יחד ואז מקפלים לאחור. אני מוצאת שהסול הלבן הוא חומר אידיאלי ללבבות הללו. גם גמיש וגם עמיד.

אהילי נייר
את אהילי הנייר המשגעים האלה רכשתי בחנות “מוזלים” ברעננה, במחיר של חמישה שקלים האחד. הוספתי סרטי אורגנזה קלילים שההתנופפות שלהם באויר עושה לי תחושה של חופש.

 

אהילי נייר

 

שרשראות פרחי משי לבנים
רכישה נוספת ממוזלים ברעננה (בצד של כלי הבית)- שרשראות פרחים לבנים דמויי משי, שיהיו מהממים בתור שרשראות! פותחים את השרשראות וקושרים זו לזו, ליצירת שרשרת ארוכה.

 

פרחי משי לבנים שיהפכו להיות שרשראות

 

גרלנדות
עולם החד פעמי התפתח מאוד וניתן למצוא מוצרים משגעים בהדפסים מדליקים, באיכות טובה ובמחירים אטרקטיביים. את הגרילנדות מכינים מגביעי קאפקייס ושרשרת נורות
פשוטה שניתן לרכוש בחנויות הח”פ והמוזלים למינהן. התלהבתי למצוא את השרשראות על סוללות- מוצר מדליק ב 23 ש”ח. יתרונו הוא שאפשר
לתלות את השרשראות הללו ללא קשר לשקעי החשמל שבדרך כלל רחוקים מהסוכה.

 

גביעי קאפקייקס קשיחים שהפכו בתור אהילים

 

חורצים X בבסיס הקאפקייס ומשחילים את הנורה. משחק ילדים.

 

עוד רגע יהיו כאן אהילי נייר

 

כדורי טוּל
שאריות טול מהתחפושות של הבנות הפכו לפרחים.
איך עושים? גוזרים את הטול לרצועות ברוחב 5 ס”מ (פלוס מינוס. לא חייביים לדייק). מחזיקים את הקצה ביד ומקפלים הלוך-חזור עד סוף הרצועה באורך שווה, של כ 20 ס”מ. אם מרגיש לנו דל מידי מצרפים רצועה נוספת. כעת היד שלנו מלאה במין טול מקופל. לוקחים פיסת סרט וקושרים הדוק במרכז ה”חבילה”. שאריות הסרט ישמשו לתליה. גוזרים את הקיפולים, פורעים את הכדורים לקבלת נפח וכדוריות ועושים לפי צורך תספורת לקווצות הסוררות.

 

פרחי טול

 

מתכננות (בנות הבית) גם מניפות של מגזרות נייר, שרשרת פנסים סיניים מנייטורית, וגם שוקלות אולי להכין את האהילים הגאומטרים האלה. נראה מה יתפוס לי את הידיים קודם.

מבטיחה לנסות לעדכן אתכם בהתקדמות סוכתנו הסוכה בדף הפייסבוק של מזמינים,
ובנתיים כנסו לקבל המון השראה והפניות להדרכות של קישוטים בלוח הפינטרסט היעודי.

שיהיה לכולנו חגשמח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *