ככה הכל מתחיל

אשה חכמה ויקרה אחת אמרה לי פעם שלמרות שלפעמים נראה שמסלול החיים שלנו נראה לנו לא קונסיסטנטי ולא קוהרנטי, בנקודות  מסויימות אנחנו יכולים לראות איך שלל החוויות שצברנו היו בדיוק במקום. כמה הן נחוצות בכדי שנעשה את מה שאנחנו עושים הכי טוב והכי מדויק שאפשר. בדיוק מאותה נקודה אני מסתכלת היום לאחור ומבינה כמה היא צדקה. לכאורה נגעתי בעולמות בלתי קשורים, אבל איזה מזל שהם היו שם. וכמה הם בדיוק במקום. ניהלתי צוותים של פיתוח תוכן דיגיטלי, ותמיד הייתה לי נטיה חזקה גם לתוכן וגם לאסתטיקה. בחרתי תמיד את המוכשרות שבתסריטאיות לפרויקטים שלי (גליה? נוגה? אתן שם?), את הארטדיירקטור הכי הכי (יפתח הקוסם, אתה שם?) ואת האנימטורים הכי משובחים. ואהבתי. אהבתי באמת את מה שעשיתי ואהבתי לעשות המון דברים תוך כדי. אהבתי לצלם, לגעת בחומרים, לנסות מיליון סוגים של עשיה יצירתית, לעבוד עם הידיים, ליצור.

כשפגשתי רשמית את המושג “סקראפבוקינג” ככה בשוטטות ברשת, הבנתי עד כמה הוא תמיד היה בתוכי. ועוד תחנה. הקמתי את scrapbook-wiki.com- הויקיפדיה של הסקראפ. כי היה כל כך מתבקש בעיני שיהיה מקום מפגש שיתופי של טכניקות-השראה-יוצרות מעולם הסקראפ הישראלי. ראיתי במיזם הזה תרומה לקהילה המדהימה של העוסקות בסקראפ. על הקהילה הזו אין ספק שעוד יהיה פוסט מיוחד.
בנתיים ארבעה ילדים. אביב 2011, בדיוק לפני שנה נערתי (שאז אולי עוד הייתה ספק ילדה ספק נערה, אבל עכשיו הספק ממש הוסר) הייתה לקראת חגיגות הבת מצוה. “אמא, בעוד 233 ימים הבת מצווה, את קולטת?” (והחמודה הזו, מאוד השתדלה לעזור לאמא לא לשכוח, כמעט בכל יום, סתם ככה, שיהיה ברור.)
תראו איך גדלה לי. תמונה לשנה.
זו הייתה תקופה מיוחדת לנו, תקופת הטרום- לקראת בת מצוה. תקופה מרתקת של מחשבה, אתגרים יצירתיים, אמהות וקירבה. וכשיש פרויקטים יצירתיים אין שינה. לא מהדאגה, אלא מעצם העשיה. הרעיונות מתרוצצים בשמחה בראש, בחוץ חושך ובפנים הכל קופצני ומואר. מה יהיה הכי שלה, הכי בשבילה, באיזה תמהיל היא תרגיש הכי שייכת. כל מחשבתי נתונה לפתרון החידה ולגמרי ברור ומובן היה לי שאין הכוונה למשהו חד פעמי, לאיזה ערב בלוח שנה. יש פה משהו. ובואי נעשה אותו משהו אמיתי, שלנו.
אני והמשת”פית שלי
אני בטוחה שעוד אספר כאן רבות של “אירועי” הבת מצוה. כי היו שלל של “התעסקויות” מעניינות ורלוונטיות לבלוג הזה שבאמת שוות סיפור.
ההזמנות העודפות קיבלו דף מיוחד באלבום. שמורות בתוך מעטפה חומה.
אבל זהו, מתוך העשיה המשפחתית שלנו, מתוך הרצון האמיתי והעמוק לציין לילדה שלנו את האירוע שלה בדרך שלה- שלנו, מתוך אהבת הסקראפבוקינג ושמחת הצילום המשפחתי והתיעוד, מתוך אהבת עולם האינטרנט והערכת החכמה והגדולה שלו, מתוך אהבת תוכן, ורגישות למה שנקרא “חווית המשתמש” באינטרנט, צמח האתר שלי. אתר מזמינים. זהו אתר ליצירת הזמנות און-ליין בסגנון של עבודת יד. הקהל של מזמינים הוא זוגות לקראת חתונה, הורים המתכוננים לברית או למסיבות ברית, לקוחות עסקיים, הורים לילדי בר מצוה, וכמובן- בנות מצוה היקרות.
כך מתחיל הסיפור של העסק שלי, עוד בייבי למשפחה.
ניפגש בשמחות 🙂
עינת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *