סדנת יסודות הסקראפ

scrap

 

סדנת יסודות הסקראפ מיעדת לכל מי ששאל את עצמו מה זה סקראפ, שרוצה להתנסות ולגעת בתחום המדהים הזה של אומנות עיצוב אלבומים, אך גם למי שהתחילה להתנסות בסקראפ אך חסר לה ידע מסודר והדרכה. הסדנא עשירה בתכנים ובהתנסות. הזדמנות אמיתית לטעום ולגעת.

סקראפ הוא קיצור של סקראפבוקינג- תחום רחב ועשיר של עיצוב בנייר ובמרכזו עיצוב אלבומים בעבודת יד ושימור זכרונות באופן אומנותי.
כיוצרת, אמא, מכורה לצילום ותיעוד רגעים יפים- בזכות הסקראפ הצילומים לא נתקעים לנצח במדיה הדיגיטלית. חוזרים מטיול משפחתי, אני מדפיסה את התמונות הטובות ביותר ויחד עם הפרוספקטים והמפות שאספתי מכל הטיול בונה את אלבום המסע. אני משוכנעת שלאלבומים האלה יש משמעות גדולה בשימור הזכרונות שלנו כמשפחה. אין לי ספק שיש חוויות שהיו נעלמות ילדים לגמרי מהזכרון אלמלא האלבומים הללו.

בסדנא נלמד טכניקות בסיסיות של עיצוב, כמו לייאווט (העמדה), עבודה בשכבות, מאטינג, החתמה, ישון, דודלינג, חיתוך וקריעה וכו… ונעצב דף או דפים בגודל 30 על 30 ס”מ (דפי סקראפ סטנדרטיים קלאסיים). נכיר את החומרים והכלים בעיצוב אלבומים- חותמות, דיו, דבקים, קארדסטוקים, פאנצ’ים, צ’יפבורדים, מדבקות יעודיות, סרטים, קישוטונים ובראדים.

 

למי הסדנא מיועדת:

לכולם. לא נדרש ניסיון קודם.

 

מה להביא?

הסדנא כוללת הכל. קארדסטוקים נהדרים ומגוון של חומרים וכלים מקצועיים.

אפשר להביא משטח חיתוך מתרפא, סכין חיתוך וסרגל מתכת (לא חובה).

הכי חשוב- תמונות! (ואם יש פתקים או כל חומר ארכיוני רלוונטי 🙂 )

רצוי לעשות סלקציה בבית ולקחת רק את התמונות הטובות ביותר כדי לא לאבד הרבה זמן בבחירה ובמיון. רצוי שהתמונות תהינה מודפסות מקצועי, עדיף בחנות צילום מתמחה.

כמות התמונות: 15-20 תמונות

גודל התמונות:  10/15 ומעלה (שימו לב לגודל הדף ואל תעשו הגדלות ענק, כי לא ישאר לכן מקום לעיצוב).

כדי לשלוט בגודל התמונות ולהדפיס במידות השונות מהסטדרטיות אותן מציעים בתי הדפוס, ליצור קולאג’ים בהם יש תמונות בגדלים שונים, מומלץ להכנס לפוסט המועיל הזה.

 

dsc_1902

המועדים הבאים לסדנת יסודות הסקראפ:

יום ו’, ה 7.10.16, 9:15-12:15.

לפרטים נוספים יש לפנות אלי במייל.

רוצות להשתתף בסדנא אבל יש לכן כבר תוכניות בתאריכים האלו? שלחו לי מייל ואעדכן אתכן כשיפתחו מועדים חדשים.

להתראות בסדנאות ♥